Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NEW BASKET

Drini Rexha largohet nga New Basket, afër transferimit në Shqipëri

Drini Rexha largohet nga New Basket, afër transferimit në Shqipëri


8 December, 2021 @12:42

Kapiteni i deritashëm i New Basketit, Drini Rexha, me marrëveshje të dyanshme është larguar nga skuadra prizrenase.

Rexha është shumë afër të transferohet në Shqipëri. TopSporti ka mësuar se janë të interesuar skuadrat si Partizani e Besëlidhja.

Drini gjithashtu ka oferta edhe nga disa skuadra në Ligën e Parë dhe mbetet të shihet se ku do ta vazhdojë karrierën e tij.

Drini Rexha sivjet vuajti nga lëndimi i gjurit, por kishte një mesatare prej 10 pikëve, 7.8 kërcimeve dhe 2.1 asistimeve për ndeshje.

Kapiteni i New Basketit ishte njëri ndër më të mirët të skuadrës prizrenase në dy vitet e fundit.

TABELA AKTUALE

New Basket me 3 fitore e 5 humbje gjendet në pozitën e tetë në Ligën e Parë.


VENDIMI I BORDIT

Rugova zëvendëson Zatriqin në Ligën Unike

Liga Unike/FBK Superliga

Rugova zëvendëson Zatriqin në Ligën Unike

08/12/21 @ 11:50

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën Unike (V)

Liga Unike

TOP 5-shja e javës në Ligën Unike (V)

08/12/21 @ 10:49

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi emëron trajnerin e ri

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi emëron trajnerin e ri

07/12/21 @ 23:14

DARDANËT - AS PRISHTINA

Dion Haxhosaj fantastik, çereku i fundit vendimtar

FBK Liga e Parë

Dion Haxhosaj fantastik, çereku i fundit vendimtar

07/12/21 @ 20:27

VËLLAZNIMI - FERONIKELI

Me fitoren më të thellë sezonale, Vëllaznimi mbyll vjeshtën pa humbje

FBK Liga e Parë

Me fitoren më të thellë sezonale, Vëllaznimi mbyll vjeshtën pa humbje

07/12/21 @ 18:58

FIBA RENDITJA MUJORE - DHJETOR 2021

Kosova bie në renditjen mujore të FIBA

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/Përfaqësuesja/International

Kosova bie në renditjen mujore të FIBA

07/12/21 @ 15:37

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (VIII)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (VIII)

07/12/21 @ 14:20

DARDANËT - AS PRISHTINA

Dion Haxhosaj fantastik, çereku i fundit vendimtar

FBK Liga e Parë

Dion Haxhosaj fantastik, çereku i fundit vendimtar

07/12/21 @ 20:27

VËLLAZNIMI - FERONIKELI

Me fitoren më të thellë sezonale, Vëllaznimi mbyll vjeshtën pa humbje

FBK Liga e Parë

Me fitoren më të thellë sezonale, Vëllaznimi mbyll vjeshtën pa humbje

07/12/21 @ 18:58

FIBA RENDITJA MUJORE - DHJETOR 2021

Kosova bie në renditjen mujore të FIBA

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/Përfaqësuesja/International

Kosova bie në renditjen mujore të FIBA

07/12/21 @ 15:37

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (VIII)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (VIII)

07/12/21 @ 14:20

FERONIKELI - PRISHTINA E RE

Prishtina e Re barazon bilansin, thellon krizën e Niklit

FBK Liga e Parë

Prishtina e Re barazon bilansin, thellon krizën e Niklit

03/12/21 @ 23:25

BOREA - DARDANËT

Borea përmirëson bilansin me fitoren e sotme

FBK Liga e Parë

Borea përmirëson bilansin me fitoren e sotme

03/12/21 @ 22:27

VUSHTRRIA - NEW BASKET

NewBasket përmbys Vushtrrinë në çerekun e fundit, duke e ndalë në 5 pikë!

FBK Liga e Parë

NewBasket përmbys Vushtrrinë në çerekun e fundit, duke e ndalë në 5 pikë!

03/12/21 @ 22:15

AS PRISHTINA - MH PRISHTINA

Mbi 200 pikë në derbin e kryeqytetit

FBK Liga e Parë

Mbi 200 pikë në derbin e kryeqytetit

03/12/21 @ 21:50

ISTOGU - VELLAZNIMI

Lideri vazhdon ecurinë perfekte

FBK Liga e Parë

Lideri vazhdon ecurinë perfekte

03/12/21 @ 21:26

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (VII)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (VII)

03/12/21 @ 14:54


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë