Të gjitha lajmet

2 PREJ 8 KONFIRMOHEN

Dy ekipe konfirmojnë pjesëmarrjen në BIBL

BOROZANI/ A. P. / Arkiv

Dy ekipe konfirmojnë pjesëmarrjen në BIBL

12 July, 2018 @22:17

Para fillimit të stinorit të XI me radhë të Ligës Ballkanike në basketboll, tashmë dy ekipe kanë konfirmuar pjesëmarrjen aty.

Akademik Bultex 99 nga Plovdivi i Bullgarisë dhe Beroe nga Stara Zagora e Bullgarisë - tashmë kanë konfirmuar pjesëmarrjen në stinorin 2018/19 të BIBL.

BIBL ditë më parë ka prezetuar formatin provizional të stinorit të ri si dhe orarin e ndeshjeve për ekipet pjesëmarrëse aty.

Nga ekipet kosovare, ende asnjë nuk ka konfirmuar pjesëmarrjen në BIBL. Më parë, Sigal Prishtina ka fituar dy herë këtë ligë, ndërsa në stinorin e fundit, Bashkimi ka luajtur finalen e kësaj gare.KOSOVA U16

Don Polloshka, asistuesi më i mirë në kampin amerikan

Foto: A.P / Facebook

12 July, 2018 @10:05

Në kampin veror “Snow Valley Basketball Schooll 2018” në Warburg College IOWA, basketbollisti i ri kosovar Don Polloshka është shpallur…

SISTEMI GARUES 2018/19

BIBL me sistem tjetër këtë stinor

BOROZANI/ E. D./ Arkiv

11 July, 2018 @14:29

Liga Ballkanike e basketbollit (BIBL) ku ekipet kosovare kanë marrë pjesë rregullisht prej se u pranuan aty, si dhe është…

SHORTI I BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina mëson emrat e kundërshtarëve

BOROZANI/ A. P.

11 July, 2018 @13:50

Skuadra e Sigal Prishtinës, që do të garojë në Ligë të Kampionëve të basketbollit këtë stinor, ka mësuar sot pas…

NDRYSHIME

KB Kalaja ndërron emrin dhe llogon

BOROZANI/ A.P

10 July, 2018 @16:26

Pas një stinori fantastik të kaluar që u zbukurua me inkuadrim në Superligë, Kalaja ka vendosur ndërrimin e emrit të…

TEL AVIV

Maccabi forcohet me MVP-në e Eurocup-it

Foto: euroleague.net

10 July, 2018 @16:07

Skuadra izraelite, Maccabi Tel Aviv, është duke planifikuar të arrijë përsëri në Play Off të Euroleagues. Për këtë, e forcoi…

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Rruga e vështirë e Sigal Prishtinës

BOROZANI/ A. P.

9 July, 2018 @17:31

Liga e Kampionëve në basketboll, ka publikuar tashmë rrjedhën e garave dhe ekipet të renditura sipas raundeve kualifikuese për të…

KOSOVA U18

Lista ngushtohet në 16 lojtarë

Ibrahim Karabeg, përzgjedhës i Kosovës U18/ Foto: FBK

6 July, 2018 @15:30

Përzgjedhësi i Përfaqësueses U18, Ibrahim Karabeg e ka publikuar listën më të ngushtë, me emrat e basketbollistëve, me të cilat…

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina në Ligë të Kampionëve

BOROZANI/ A. P.

4 July, 2018 @14:07

Nënkampionia e Kosovës në basketboll dhe fituesja e Kupës së Kosovës, Sigal Prishtina, do të merr pjesë në Basketball Champions…

NGA SAN ANTONIO

Fenerbahçe transferon Lauvergnen

4 July, 2018 @11:38

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, arriti marrëveshje me lojtarin francez, Joffrey Lauvergne. Lauvergne transferimin e…

SPANOULIS

Nënshkrimi i parë nën Blattin

3 July, 2018 @14:42

Olympiacosi ka bërë lëvizjen e parë në afatin kalimtar të lojtarëve pasi që emëroi David Blattin trajner të skuadrës. …

TERMINET E BIBL KËTË JAVË

Dy ndeshje në BIBL këtë mesjavë

10 December, 2018 @12:13

Derisa Superliga po i afrohet fundit të pjesës së parë të stinorit, në BIBL po vazhdojnë ndeshjet e fazës së…

E KALUARA E DHIMBSHME

Bashkimi publikon dënimet e reja nga BAT

Aleksandar Gruev, ish basketbollist i KB Bashkimi/ Foto: nga arkivi

19 November, 2018 @22:36

Pas rastit të njohur të basketbollistit Eric Palm, tashmë Bashkimit i janë ngarkuar edhe dy dënime tjera nga Tribunali i…

STEVEN HANEY

Haney i gëzuar që nisi me fitore

15 November, 2018 @11:41

Pas tre disfatave radhazi në këtë stinor në Ligën Ballkanike, përforcimi i ri i ekipit Steven Haney, në deklaratën e…

STEVEN HANEY

Si debutoi përforcimi i ri i Bashkimit?

14 November, 2018 @22:04

Sonte u paraqit për herë të parë në fanellë të Bashkimit, përforcimi i ri i ekipit, Steven Haney. …

BASHKIMI - KOZUV

Bashkimi më në fund arrin fitoren

14 November, 2018 @20:59

Më në fund, ekipi nënkampion i BIBL, Bashkimi ka arritur të shënojë fitore në edicionin e ri të garave. …

Të gjitha lajmet nga Balkan League