Të gjitha lajmet

ALBA BERLIN - ANADOLU EFES

E 11-ta rresht për liderin e Euroligës

Foto: euroleague.net

E 11-ta rresht për liderin e Euroligës

28 February, 2020 @12:26

Skuadra turke Anadolu Efes, nuk ka të ndalur. Kësaj radhe si mysafir ka mposhtur Alba Berlin me rezultat 86-99, duke e arritur fitoren e njëmbëdhjetë rresht dhe të 23-tën në përgjithësi.

Që nga fillimi i ndeshjes deri në fund basketbollistët e gjigandit turk e kishin të qartë se për çka kanë udhëtuar, duke luajtur mbrojtje të fortë dhe duke i konkretizuar aksionet e tyre sulmuese.

TABELA AKTUALE

Java e dytë me radhë që po mungon kandidati kryesor për MVP Shane Larkin për shkak të lëndimit. Por pavarësisht kësaj, nuk po vërehet mungesa e tij pasi që Vasilije Micic me 23 pikë dhe Adrien Moerman me 19 pikë ishin më efikasët tek mysafirët.

Për gjermanët më efiaksi ishte islandezi Martin Hermannson i cili luajti me 19 pikë.

Fitorja e 23 për turqit derisa kanë edhe 3 humbje, e vendasit kanë 9 fitore dhe 17 humbje.

 

EUROLEAGUE

cSKA fitore ndaj Barcelonës

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @21:56

Kampioni aktual i Euroleagues, CSKA Moska, sivjet nuk arriti ta mposhtë Barcelonën. Barça e mposhti skuadrën ruse edhe në ndeshjen…

EUROLEAGUE

E pesta rresht për Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @20:51

Forma e Fenerbahçes vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Panathinaikosit. Ish-kampioni i Euroleagues, Fenerbahce, e mposhti kundërshtarin me rezultat 100-74. Skuadra…

EUROLEAGUE

Lorenzo Brown shpëton Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

7 January, 2021 @22:14

Me shënimin e Lorenzo Brownit, Fenerbahçe e mposhti Crvena Zvezdën me rezultat 71-73. Brown me një kundërsulm në sekondat e…

EUROLEAGUE

Barcelona humbë ndeshjen edhe pozitën e dytë

FOTO / Euroleague

30 December, 2020 @22:23

Skuadra e Barcelonës, duke u mposhtur nga Bayern Munich me rezultat 90-77, e humbi edhe pozitën e dytë në Euroleague. …

EUROLEAGUE

Panathinaikos befasohet nga Crvena Zvezda

FOTO / Euroleague

30 December, 2020 @22:06

Gjigandi grek u befasua kundër Crvena Zvezdës, duke u mposhtur me rezultat 74-71. Dejan Davidovac i Zvezdës duke shënuar në…

Të gjitha lajmet nga Euroleague