Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI A - PARAKUALIFIKUES

E eliminuar, Shqipëria pëson edhe nga Qiproja

Foto: FIBA

E eliminuar, Shqipëria pëson edhe nga Qiproja


18 February, 2021 @19:54

Kuqezinjtë janë mposhtur në përballjen e parafundit parakualifikuese të Grupit A. Shqipëria ka pësuar me 22 pikë dallim nga Qiproja 88-66 pasi që humbi edhe gjasat teorike për tu kualifikuar më tej në gara kualifikuese për Botërorin 2023 të basketbollit.

Pas startit të mirë në çerek të parë, 18-22 dhe të dytit solid 14-12, kuqezinjtë kanë rënë totalisht nga loja në pjesë të dytë të lojës ku me 26-15 dhe 30-17 janë përshëndetur me humbje nga loja.

cyprus vs albania

Stefanos Iliadis ka qenë më efikasi te nikoqirët sonte, duke shënuar 21 pikë e 5 asistime, ndërsa Nikos Stylianou ka dhënë 20 pikë e 6 kërcime në fitore.

Te Shqipëria vetëm dy basketbollistë kanë arritur të shënojnë pikë dyshifrore. Rei Pullazi ka dhënë 17 pikë, 8 kërcime e 3 asistime sonte, derisa Endrit Hysenagolli ka shënuar 10 pikë e 9 kërcime në humbjen e kuqezinjëve.

Përndryshe kjo ka qenë fitorja e parë e Qipros në grup dhe bashkë me Shqipërinë, të dyja skuadrat nuk kanë gjasa kualifikimi, derisa në përballjen tjetër, Portugalia e Bjellorusia siguruan kalimin tutje nga grupi.

TABELA:

1. Portugalia 4-1
2. Bjellorusia 4-1
3. Qipro 1-4
4. Shqipëria 1-4.


KOSOVA - LUKSEMBURGU

Myles me pikë dyshifrore, mbyllet pjesa e parë

Përfaqësuesja

Myles me pikë dyshifrore, mbyllet pjesa e parë

18/02/21 @ 19:44

KOSOVA - LUKSEMBURGU

Ç1: 9 pikë epërsi për Luksemburgun

Përfaqësuesja

Ç1: 9 pikë epërsi për Luksemburgun

18/02/21 @ 19:16

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Kosova - Luksemburgu

Përfaqësuesja

Pesëshet e para: Kosova - Luksemburgu

18/02/21 @ 18:57

KOSOVA

Ndeshja Kosova - Luksemburgu mund të shikohet edhe në Youtube

Përfaqësuesja

Ndeshja Kosova - Luksemburgu mund të shikohet edhe në Youtube

18/02/21 @ 18:50

FIBAWC

Islanda kualifikohet, gëzohet edhe Kosova

Përfaqësuesja

Islanda kualifikohet, gëzohet edhe Kosova

18/02/21 @ 17:58

LIVESTREAM

Qipro - Shqipëria, transmetim i drejtpërdrejtë

International

Qipro - Shqipëria, transmetim i drejtpërdrejtë

18/02/21 @ 17:57

FIBAWC

Portugalia e Bjellorusia kualifikohen, Shqipëria eliminohet

Përfaqësuesja

Portugalia e Bjellorusia kualifikohen, Shqipëria eliminohet

18/02/21 @ 17:14

SHKODËR

Një trajner amerikan te Vllaznia

Liga Unike/International/Liga tjera/Transfere

Një trajner amerikan te Vllaznia

18/02/21 @ 14:33

FIBA PREQUALIFIERS

12-shja e Shqipërisë për duelet e fundit

Përfaqësuesja/International/Liga tjera

12-shja e Shqipërisë për duelet e fundit

18/02/21 @ 11:55

PARA NDESHJEVE

Lëndimet, debutimet dhe rikthimet - te Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Lëndimet, debutimet dhe rikthimet - te Kosova

18/02/21 @ 11:40

MEDIA TALK

Peja para rikthimit të trajnerit

FBK Superliga/International/Transfere

Peja para rikthimit të trajnerit

02/07/21 @ 15:50

ISH PLAY I PRISHTINES DHE PEJES

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

FBK Superliga/International/Transfere

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

02/07/21 @ 14:56

PRIZREN

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

FBK Superliga/International/Transfere

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

02/07/21 @ 12:17

NDAHET ME KAMPIONIN

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

28/06/21 @ 16:13

GOLDEN EAGLE YLLI

Kampioni zyrtarizon Mikaile Tmusicin

FBK Superliga/International/Transfere

Kampioni zyrtarizon Mikaile Tmusicin

28/06/21 @ 15:55

KAMPI NACIONAL

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/International

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

28/06/21 @ 15:11

NË KRYEQYTET

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

FBK Superliga/Kupa e Kosovës/Superkupa e Kosovës/International/Transfere

Prishtina zyrtarizon ish-trajnerin e Cibonës

28/06/21 @ 14:58

INTERVISTA E EDOS PËR FBK

Edo me mezazh për fëmijët që e duan basketbollin

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/International

Edo me mezazh për fëmijët që e duan basketbollin

21/06/21 @ 15:12

SPANJA

Barcelona shpallet kampione në Spanjë

International

Barcelona shpallet kampione në Spanjë

16/06/21 @ 12:43

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11


 
Të gjitha lajmet nga International