Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHKODËR

Një trajner amerikan te Vllaznia

Një trajner amerikan te Vllaznia


18 February, 2021 @14:33

Skuadra shkodrane e basketbollit, Vllaznia, ka bërë të ditur sot se ka arritur marrëveshje me trajnerin amerikan Mathew Jones, i cili do të merr timonin e skuadrës për stinorin në vazhdim.

Pasi që kampionati shqiptar i basketbollit u pezullua në pjesën vjeshtore të saj për shkak të pandemisë dhe është vendosur që të vazhdojë prej fundit të këtij muaji deri më 30 qershor 2021.

mat jones

“Pas shqyrtimit të disa alternativave është vendosur që stoli kuqeblu të drejtohet nga Mathew Jones, që vjen nga eksperienca e mëparshme e drejtimit të skaudrës izraelite Maccabi Ashdod si dhe ato amerikane të NCAAD1 dhe NCAAD2,” ka bërë të ditur njoftimi i Vllaznisë.

Mat pritet të arrijë në Shkodër më datë 19 shkurt, nesër, ashtu që të merr drejtimin e ekipit dhe të organizojë atë sa më mirë për objektivin, të cilën Vllaznia e ka vendosur për këtë sezon - titulli kampion!


FIBA PREQUALIFIERS

12-shja e Shqipërisë për duelet e fundit

Përfaqësuesja/International/Liga tjera

12-shja e Shqipërisë për duelet e fundit

18/02/21 @ 11:55

PARA NDESHJEVE

Lëndimet, debutimet dhe rikthimet - te Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Lëndimet, debutimet dhe rikthimet - te Kosova

18/02/21 @ 11:40

KOSOVA

Transmetimi: Kosova - Luksemburgu

Përfaqësuesja

Transmetimi: Kosova - Luksemburgu

18/02/21 @ 11:34

GRUPI A - PARAKUALIFIKUES

Gerti Shima pozitiv, nuk do të mund t’i ndihmojë Shqipërisë

Përfaqësuesja/International/Liga tjera

Gerti Shima pozitiv, nuk do të mund t’i ndihmojë Shqipërisë

18/02/21 @ 11:24

NBA

Seria ngritet në 9 fitore rresht

NBA

Seria ngritet në 9 fitore rresht

18/02/21 @ 09:14

VËLLAZNIMI

Deondre Ray lëndohet, Vëllaznimi gjen menjëherë zëvendësimin

FBK Superliga

Deondre Ray lëndohet, Vëllaznimi gjen menjëherë zëvendësimin

17/02/21 @ 22:13

LISTA E KOSOVËS

Caktohet 12-shja përfundimtare e Kosovës

Përfaqësuesja

Caktohet 12-shja përfundimtare e Kosovës

17/02/21 @ 19:31

T-WOLVES - LAKERS

LeBron James në skenë

NBA

LeBron James në skenë

17/02/21 @ 09:21

SUNS - NETS

Rikthehen nga disavantazhi prej 24 pikëve

NBA

Rikthehen nga disavantazhi prej 24 pikëve

17/02/21 @ 09:15

PRIZRENI

Ponte Prizreni largon një lojtar të huaj

FBK Superliga

Ponte Prizreni largon një lojtar të huaj

17/02/21 @ 08:09

EDICIONI 2021/22

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

Liga Unike/FBK Superliga/International/Liga tjera

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

12/07/21 @ 14:40

VENDIMI I RI I BORDIT

Liga Unike do të luhet edhe në konkurrencën e femrave

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Liga Unike do të luhet edhe në konkurrencën e femrave

12/07/21 @ 14:17

NDAHET ME KAMPIONIN

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Ku do të shkojë Valon Bunjaku?

28/06/21 @ 16:13

INTERVISTA E EDOS PËR FBK

Edo me mezazh për fëmijët që e duan basketbollin

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/International

Edo me mezazh për fëmijët që e duan basketbollin

21/06/21 @ 15:12

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - Ylli

Liga Unike

Highlights nga ndeshja Peja - Ylli

14/04/21 @ 23:50

TEAM OF THE FINAL

TOP 5-shja e finales së Ligës Unike

Liga Unike

TOP 5-shja e finales së Ligës Unike

14/04/21 @ 23:06

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Rahoveci - Goga Basket

Liga Unike

Highlights nga ndeshja Rahoveci - Goga Basket

14/04/21 @ 22:07

LIGA UNIKE

Erjon Kastrati MVP i Ligës Unike

Liga Unike

Erjon Kastrati MVP i Ligës Unike

14/04/21 @ 21:47

LIGA UNIKE

Berisha: Jemi kampion mbarë kombëtar, ky është vetëm fillimi

Liga Unike

Berisha: Jemi kampion mbarë kombëtar, ky është vetëm fillimi

14/04/21 @ 21:24

PEJA - YLLI

Golden Eagle Ylli, kampioni i parë dhe historik i Ligës Unike

Liga Unike

Golden Eagle Ylli, kampioni i parë dhe historik i Ligës Unike

14/04/21 @ 21:03


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike