Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA - TFT

E treta me radhë për Prishtinën

E treta me radhë për Prishtinën


7 December, 2021 @12:29

Pas nismës jo të mirë, Prishtina ka marrë veten në BIBL dhe me fitoren e mbrëmshme tashmë ka përmirësuar bilansin në 3-2, duke rreshtuar edhe fitoren e tretë radhazi.

Bardhekaltërit e drejtuar nga trajneri kroat Ante Nazor kanë dominuar përgjatë pjesës më të madhe të takimit dhe kanë shkuar lehtë te fitorja 80-73 [22-18, 20-13, 25-23, 13-19].

Lejson Zeqiri me 17 pikë e 10 kërcime ka qenë më i dalluari në fitore të Prishtinës mbrëmë, ndërsa 14 pikë tjera në fitore i dha edhe Jan Palokaj. Palokaj shtoi në llogari të tije edhe 5 kërcime e 5 assitime.

Janjeva

Te ekipi maqedonas, TFT, më i dalluari ka qenë Landrius Horton që kreu ndeshjen me 19 pikë, ndërsa Strahil Nikolov dha 16 pikë tjera e 7 kërcime, por nuk arritën të bëjnë më shumë për të fituar ndeshjen.

Me fitore Prishtina bën bilansin 3-2, ndërsa TFT bëhet me bilans negativ 3-4.

Duelet e radhës për Prishtinën këtë vit luhen në Bullgari, ku bardhekaltërit shkojnë për të luajtur ndaj Beroes më 20 dhjetor dhe ndaj Akademikut më 22 dhjetor.


 
Të gjitha lajmet nga Balkan League