Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MVP @ GAMEWEEK 5

Gëzim Morina, MVP i Xhiros V

Gëzim Morina, MVP i Xhiros V


6 December, 2021 @11:41

Basketbollisti i Yllit dhe i Kosovës, Gëzim Morina, është përzgjedhur lojtari më i mirë i Xhiros V në Ligën Unike, ka bërë të ditur faqja zyrtare e ligës në fjalë sot.

Morina, që ka shkëlqyer në përballjen që ekipi i Yllit mposhti Kamzën, ndërsa me fitoren e radhës, suharekasit bënë bilansin 4-1 dhe kapin kreun të vetmuar pas pesë xhirosh të garës.

Gezim Morina

Alo-qendra e ekipit luajti me 13 pikë, pesë kërcime e shtatë asistime në fitoren e skuadrës së tij, ndërsa indeksin e efiçencës në lojë e kishte 27.

Ai është bërë lojtari i dytë i Yllit këtë stinor që merr epitetin e më të mirit të javës, ndërsa Ylli është bërë skuadra e parë që ka dy lojtarë që fitojnë çmimin e javës në Ligë Unike.MVP të xhirove deri sot:

MVP Xhiro I Endrit HYSENAGOLLI KB Tirana
MVP Xhiro II Erjon KASTRATI KB Ylli
MVP Xhiro III Dardan BERISHA KB Peja
MVP Xhiro IV Tamas BRUCE KB Teuta
MVP Xhiro V Gëzim MORINA KB Ylli

VLLAZNIA - RAHOVECI

Rahoveci arrin fitoren e parë në Ligën Unike me përmbysje

Liga Unike

Rahoveci arrin fitoren e parë në Ligën Unike me përmbysje

05/12/21 @ 21:40

PEJA - PRIZRENI

Peja ia shkakton humbjen më të thellë të sezonit Prizrenit

Liga Unike/FBK Superliga

Peja ia shkakton humbjen më të thellë të sezonit Prizrenit

05/12/21 @ 20:03

PP: PEJA-PRIZRENI

Dallim dyshifror në pjesëlojë

Liga Unike/FBK Superliga

Dallim dyshifror në pjesëlojë

05/12/21 @ 17:38

C1: PEJA - PRIZRENI

Peja me epërsi dyshifrore pas 10-minutave lojë

Liga Unike/FBK Superliga

Peja me epërsi dyshifrore pas 10-minutave lojë

05/12/21 @ 17:23

VLLAZNIA - RAHOVECI

Rahoveci arrin fitoren e parë në Ligën Unike me përmbysje

Liga Unike

Rahoveci arrin fitoren e parë në Ligën Unike me përmbysje

05/12/21 @ 21:40

PEJA - PRIZRENI

Peja ia shkakton humbjen më të thellë të sezonit Prizrenit

Liga Unike/FBK Superliga

Peja ia shkakton humbjen më të thellë të sezonit Prizrenit

05/12/21 @ 20:03

PP: PEJA-PRIZRENI

Dallim dyshifror në pjesëlojë

Liga Unike/FBK Superliga

Dallim dyshifror në pjesëlojë

05/12/21 @ 17:38

C1: PEJA - PRIZRENI

Peja me epërsi dyshifrore pas 10-minutave lojë

Liga Unike/FBK Superliga

Peja me epërsi dyshifrore pas 10-minutave lojë

05/12/21 @ 17:23

FORMACIONET STARTUESE

Peja-Prizreni, 5-shet startuese

Liga Unike/FBK Superliga

Peja-Prizreni, 5-shet startuese

05/12/21 @ 17:10

PARA DERBIT

“Karagaçi” pritet të jetë plot për derbi

Liga Unike/FBK Superliga/International

“Karagaçi” pritet të jetë plot për derbi

05/12/21 @ 11:43

YLLI - KAMZA

Ylli merr kryesimin e Ligës Unike

Liga Unike/Shqipëria/International

Ylli merr kryesimin e Ligës Unike

04/12/21 @ 20:18

PP: YLLI-KAMZA

Ylli në avantazh të madh pas pjesës së parë

Liga Unike/Shqipëria/International

Ylli në avantazh të madh pas pjesës së parë

04/12/21 @ 19:53

FORMACIONET STARTUESE

Ylli-Kamza, 5-shet startuese

Liga Unike/Shqipëria/International

Ylli-Kamza, 5-shet startuese

04/12/21 @ 19:03

TEUTA - TIRANA

Hysenagolli e Clark shkëlqejnë, Tirana përmbys Teutën në vazhdime!

Liga Unike/Shqipëria/International

Hysenagolli e Clark shkëlqejnë, Tirana përmbys Teutën në vazhdime!

04/12/21 @ 18:59


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike