Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BRANIMIR PAVIC

Energjia e tifozëve na ngjalli për fitore

Energjia e tifozëve na ngjalli për fitore


28 October, 2021 @20:31

Trajneri kroat i Bashkimit, Branimir Pavic, në deklaratën e tij pas ndeshjes, pas fitores së rëndësishme ndaj Pejës, ka falenderuar tifozët e klubit që kanë udhëtuar deri në Rahovec për të përkrahur skuadrën, që edhe i kanë dhënë krah ekipit për fitore.

“Së pari dua t’i falenderoj tifozët që erdhën në lojë. Energjia e tyre ndihmoi dhe ngjalli ekipin pas fillimit jo të mirë. Në fillim nuk ishim të mirë, derisa ata shutonin saktë. Më vonë bëmë avantazhin në zonë dhe fatmirësisht në fund fituam. Unë besoj te lojtarët e mi në secilën ndeshje,” ka thënë ndër të tjera Pavic.

Bashkimi me këtë fitore ka përmirësuar bilansin në 5-3, ndërsa kjo është fitorja e parë kampionale e prizrenasve ndaj Pejës këtë stinor.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga