Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BUZË BURIMIT TË DRINIT

Istogu gati për të debutuar në palestrën e re

Istogu gati për të debutuar në palestrën e re


28 October, 2021 @18:07

Skuadra që garon në Ligë të Parë të basketbollit të Kosovës, KB Istogu, pas shumë e shumë vitesh pritjeje do të luajë një ndeshje si vendas në palestrën e qytetit të Istogut!

Më në fund, KB Istogu do të mund të luajë një përballje ndaj një ekipi në tokë e shtëpi të saj, ndërsa Palestra e re “Istogu” të premten më 29 tetor do t’i bëj nikoqirllëk Prishtinës së re në përballjen e xhiros së tretë kampionale.

Istog

Vetë KB Istogu në njoftimin e lëshuar ka bërë të ditur se mirëpret adhuruesit e basketbollit për të qenë të pranishëm në sallë.

“Hera e parë që KB Istogu do të luajë një lojë zyrtare në tokën dhe shtëpinë e saj. Më 29 tetor 2021 me fillim prej orës 19:00 KB Istogu luan ndaj KB Prishtina e re. Ju mirëpresim në ambient të mrekullueshëm,” ka bërë të ditur njoftimi.

Palestra KB Istogu

Istogu deri tash s’ka pësuar humbje këtë stinor dhe bilansi aktual i ekipit është 2-0. Ata dëshirojnë të vazhdojnë këtë seri, ndërsa në formë të njëjtë është edhe Prishtina e re, që ka dy fitore nga dy ndeshjet e para sezonale.

Njëra, të premten do të njoftohet me humbjen e parë sezonale ndërsa tjetra skuadër do të vazhdojë pamposhtshmërinë duke bërë bilansin 3-0.


BASHKIMI - PEJA

Gjithçka e barabartë në ndeshjen Bashkimi-Peja

FBK Superliga

Gjithçka e barabartë në ndeshjen Bashkimi-Peja

28/10/21 @ 17:41

BASHKIMI - PEJA

Ç1: Arian Qallaku me 12 pikë, epërsia 9 pikëshe në Rahovec

FBK Superliga

Ç1: Arian Qallaku me 12 pikë, epërsia 9 pikëshe në Rahovec

28/10/21 @ 17:16

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Bashkimi - Peja

FBK Superliga

Pesëshet e para: Bashkimi - Peja

28/10/21 @ 16:53

KOSOVA

Marmarinos publikon listën për grumbullimin e nëntorit

Përfaqësuesja

Marmarinos publikon listën për grumbullimin e nëntorit

28/10/21 @ 14:34

ADIS BECIRAGIC

Sa më shumë luajmë bashkë, aq më të mirë po bëhemi

FBK Superliga

Sa më shumë luajmë bashkë, aq më të mirë po bëhemi

27/10/21 @ 23:40

LUBOMIR MINCHEV

Mbrojtja s’funksionoi! Luftuan shumë

FBK Superliga

Mbrojtja s’funksionoi! Luftuan shumë

27/10/21 @ 23:24

VUSHTRRIA - BOREA

Vushtrria ia shkakton humbjen e parë Boreas

FBK Liga e Parë

Vushtrria ia shkakton humbjen e parë Boreas

26/10/21 @ 22:45

NEW BASKET - MH PRISHTINA

Fituesi caktohet pas 3 vazhdimeve, Hazeri shkëlqen me 40 pikë

FBK Liga e Parë

Fituesi caktohet pas 3 vazhdimeve, Hazeri shkëlqen me 40 pikë

26/10/21 @ 09:51

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (II)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (II)

25/10/21 @ 18:36

MH PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi ngritet në krye, pret humbjen e Boreas

FBK Liga e Parë

Vëllaznimi ngritet në krye, pret humbjen e Boreas

22/10/21 @ 20:53

FERONIKELI -NEW BASKET

100+ pikëshi i parë në Ligën e Parë, New Basket njoftohet me fitore

FBK Liga e Parë

100+ pikëshi i parë në Ligën e Parë, New Basket njoftohet me fitore

22/10/21 @ 20:48

PRISHTINA E RE - VUSHTRRIA

Prishtina e Re triumfon ndaj Vushtrrisë

FBK Liga e Parë

Prishtina e Re triumfon ndaj Vushtrrisë

22/10/21 @ 19:43

DARDANËT - ISTOGU

Istogu përkohësisht lider në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Istogu përkohësisht lider në Ligën e Parë

20/10/21 @ 22:14

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (I)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (I)

20/10/21 @ 20:01

BOREA - AS PRISHTINA

Borea kalon edhe AS Prishtinën

FBK Liga e Parë

Borea kalon edhe AS Prishtinën

19/10/21 @ 17:46

DERBI LOKAL

Treshet e fundit s’funksionuan, Prishtina e Re ia merr nga dora fitoren AS-it

FBK Liga e Parë

Treshet e fundit s’funksionuan, Prishtina e Re ia merr nga dora fitoren AS-it

15/10/21 @ 23:45


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë