Të gjitha lajmet

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane


15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e dyshes pejane, Albin Berisha dhe Ermal Bojku.

Dy basketbollistët e rinj janë paraqitur për regjistrim në FBK nga ana e Feronikelit, duke e përdorur të drejtën e licencës së dyfishtë, si lojtarë të lindur nga viti 2001 e këndej.

Kjo do të thotë se Berisha dhe Bojku gjatë stinorit pranveror do të mund të luajnë edhe për Pejën në Superligë, edhe për Feronikelin në Ligën e Parë në të njëjtën kohë.


TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Sollova te Vëllaznimi

15/01/21 @ 18:12

VIDEO

Gary Blackston, i huaji i tretë te Sigal Prishtina

FBK Superliga

Gary Blackston, i huaji i tretë te Sigal Prishtina

15/01/21 @ 18:00

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15/01/21 @ 17:51

ZYRTARE

Sigal Prishtina transferon ish lojtarin e Pejës

FBK Superliga

Sigal Prishtina transferon ish lojtarin e Pejës

15/01/21 @ 17:47

VIDEO HIGHLIGHTS

Bashkimi transferon amerikanin Croone

FBK Superliga

Bashkimi transferon amerikanin Croone

15/01/21 @ 16:06

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

FBK Liga e Parë/Transfere

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15/01/21 @ 15:54

SUPERLIGA

Caktohet orari i xhiros 18 në Superligë

FBK Superliga

Caktohet orari i xhiros 18 në Superligë

25/01/21 @ 21:31

KUPA E KOSOVËS

Final 8 zyrtarisht në Suharekë

FBK Superliga

Final 8 zyrtarisht në Suharekë

25/01/21 @ 16:30

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (XVII)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (XVII)

25/01/21 @ 10:00

TRAJENRI I BASHKIMIT TREGON SI ARRITËN FITOREN

Bajra: Të etur për fitore

FBK Superliga

Bajra: Të etur për fitore

25/01/21 @ 07:51

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Trepça - Ylli

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Trepça - Ylli

24/01/21 @ 23:56

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Bashkimi - Vëllaznimi

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Bashkimi - Vëllaznimi

24/01/21 @ 23:53

BASHKIMI - VËLLAZNIMI

Bashkimi “zgjohet” në çerekun e katërt, vazhdojnë humbjet te Vëllaznimi

FBK Superliga

Bashkimi “zgjohet” në çerekun e katërt, vazhdojnë humbjet te Vëllaznimi

24/01/21 @ 20:57

BASHKIMI - VËLLAZNIMI

Ç3: Ngushtë rezultati në Prizren

FBK Superliga

Ç3: Ngushtë rezultati në Prizren

24/01/21 @ 20:17

BASHKIMI - VËLLAZNIMI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi - Vëllaznimi

FBK Superliga

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi - Vëllaznimi

24/01/21 @ 19:45

PAS NDESHJES

Gezer: Fituam me mbrojtje të përbashkët në fund

FBK Superliga

Gezer: Fituam me mbrojtje të përbashkët në fund

24/01/21 @ 19:26


Të gjitha lajmet nga FBK Superliga