Të gjitha lajmet

SFERA (F) - VËLLAZNIMI (F)

Fitore me vlerë Play Offi nga Vëllaznimi

Fitore me vlerë Play Offi nga Vëllaznimi

11 February, 2019 @11:39

Një fitore me vlerë shumë të madhe erdhi nga vashat e Vëllaznimit.

Skuadra gjakovare e mposhti Sferën me rezultat 64-68.

Më të dalluarat në ndeshje ishin Festa Bicurri me 24 pikë, Rina Hoda me 18 pikë, Diellëza Leti me 13 pikë dhe Ilirjana Golaj me 11 pikë.

TABELA AKTUALE

Vëllaznimi së bashku me Kastriotin kanë bilanc prej 5 fitoreve e 4 humbjeve, por Vëllaznimi për shkak të koshaverazhit aktualisht gjendet në pozitën e pestë, derisa Sfera 2 fitore e 7 humbje është kah fundi i tabelës.

PARA EVROPIANIT

Të lëmë gjurmë

Foto: FBK

18 June, 2019 @14:05

Për herë të parë në Kosovë do të organizohet Kampionati Evropian i Divizionit B (U20), në konkurrencën e femrave. Ky…

BASHKIMI (F)

Bashkimi blindon trapezin

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

15 June, 2019 @22:57

Nënkampionja e Ligës së Femrave, Bashkimi, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e ri të skuadrës. a

KAMPIONET

Kampionet aplikojnë në EuroCup

13 June, 2019 @22:32

Klubi i basketbollit të femrave të Prishtinës, KBF Prishtina, ka bërë të ditur sonte se zyrtarisht ka aplikuar për pjesëmarrje…

GRUPMOSHAT

Emrat e të përzgjedhurve për kampin nacional

Foto: FBK

11 June, 2019 @10:23

Në vazhdën e aktiviteteve të shumta ndërkombëtare, të cilat Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) i ka në plan-programin e…

KAMPI NACIONAL

Mbi 100 basketbollistë/e në përzgjedhje

Foto: FBK

5 June, 2019 @12:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) do të bëjë përzgjedhjen e basketbollistëve të grupmoshës 2005/06 për në Kampin Nacional, i…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave