Të gjitha lajmet

PRISHTINA E RE - DRITA

Fitorja e parë pranverore për Prishtinën e Re

Fitorja e parë pranverore për Prishtinën e Re

10 February, 2019 @19:14

Prishtina e Re
Drita
Prishtina e Re 103 : 72 Drita
Luftim CIKAQI 20 pikë Milaim JETISHI 23 pikë

Pallati i Rinisë dhe Sporteve, Prishtinë

Vjen fitorja e parë pranverore për Prishtinën e Re.

Kryeqytetasit sot triumfuan me rezultat 103-72 ndaj Dritës, në një takim i cili kaloi me dominim të plotë të vendasve.

TABELA AKTUALE

Pesë lojtarë të ndryshëm shënuan pikë dyshifrore te Prishtina e Re, prej tyre më së shumti Luftim Cikaqi (20), kurse te mysafirët nga Gjilani sonte u veçua Milaim Jetishi me 23 pikë.

Fitorja e sontme bën që bilanci i Prishtinës së Re të jetë 5-7, kurse Drita momentalisht ka bilanc 6-6.

TREPÇA - RAHOVECI

Tre barazime në 2 minutat e fundit, për fitore nga gjuajtjet e lira

10 February, 2019 @18:55

Pas tre barazimeve në 2 minutat e fundit të ndeshjes, 73-73, 75-75 dhe 77-77, ka qenë amerikani Deshon Minnis që…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet startuese: Lipjani-Borea

10 February, 2019 @18:34

Derbi i mbijetesës në Superligë nis pas pak, ndërsa trajnerët e ekipeve të Lipjanit dhe Boreas kanë vendosur për këto…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Trepça - Rahoveci

10 February, 2019 @16:49

Janë caktuar pesëshet e para të Trepçës dhe të Rahovecit. TREPÇA: Samir Zekiqi, Aaron Anderson, Imer Tahiri, Dwane Miner, Harold…

ISTOGU - DON BOSKO

Don Bosko përforcon pozitën e tretë

10 February, 2019 @16:25

Skuadra e Don Boskos, duke e mposhtur Istogun me rezultat 69-82, e përforcoi pozitën e tretë në Ligën e…

VËLLAZNIMI - PENZA

Vëllaznimi kthehet në pjesë të dytë

9 February, 2019 @21:54

Skuadra gjakovare Vëllaznimi, arriti ta mposhtë Penzën me rezultat 75-71. Penza e kishte mbyllur pjesën e parë në epërsi…

PRISHTINA (F) - DRITA (F)

Prishtina përkohësisht në krye të tabelës

9 February, 2019 @21:14

Vashat e Prishtinës e hapën stinorin pranveror me fitore. Prishtina e mposhti Dritën bindshëm me rezultat 126-37. Irma Konjusha ishte…

ISTOGU - FERONIKELI

Feronikeli në finale, një hap para Superligës

6 April, 2019 @16:10

Skuadra e Feronikelit ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së PlayOffit të Ligës së Parë dhe…

ISTOGU - FERONIKELI

Ç3: 10 minuta larg finales

6 April, 2019 @15:44

Feronikeli e riktheu epërsinën. Rezultati aktual është 47-51. Arti Hajdari me 15 pikë është më i miri te Nikli, derisa…

PJESA E PARË: ISTOGU - FERONIKELI

7 pikë epërsia për Istogun pas 20 minutave

6 April, 2019 @15:24

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Istogu - Feronikeli. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 39-32 në favor të…

VËLLAZNIMI - DON BOSKO

Rikthim në pjesë të dytë, Vëllaznimi fiton

TOPSPORTI/ A. P.

4 April, 2019 @20:42

Pas pjesës së parë që krejtësisht i takoi Don Boskos 27-34, Vëllaznimi ka arritur të rikthehet në pjesë të dytë…

ÇEREKU I TRETË: VËLLAZNIMI - DON BOSKO

Super rikthim i Vëllaznimit

4 April, 2019 @20:20

Çfarë loje në çerekun e tretë nga Vëllaznimi për të përmbysur epërsinë e arritur nga Don Boskoja në pjesë të…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë