Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF BASHKIMI - KBF TREPÇA

Fitorja e dytë brenda dy ditëve ndaj Trepçës

Fitorja e dytë brenda dy ditëve ndaj Trepçës


13 December, 2021 @21:41

Ndeshja e mbetur në mes të KBF Bashkimit dhe KBF Trepçës, në kuadër të xhiros së pestë në Ligën e Femrave, është luajtur sonte në palestrën “Sezai Surroi”.

Skuadra e Bashkimit, që e mposhti skuadrën mitrovicase para dy dite, triumfoi edhe në këtë ndeshje me rezultat 96-41 dhe e mbylli vjeshtën me fitore.

Sarra Vraniqi ishte më e dalluara te Bashkimi me 26 pikë, 11 kërcime, 4 asistime e 4 topa të rrëmbyer, derisa u ndihmua edhe nga Janelle Porter me 20 pikë, 7 kërcime e 6 topa të rrëmbyer dhe nga përforcimi i ri Connally Banks me 14 pikë e 10 kërcime.

Te Trapça si zakonisht më e mira ishte Ta’Sharra Jeffries. Ajo luajti me 19 pikë, 10 kërcime e 8 topa të rrëmbyer.

TABELA AKTUALE

Bashkimi e mbylli vjeshtën me 6 fitore e 4 humbje, kurse Trepça me 3 fitore e 7 humbje.


TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (X)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (X)

13/12/21 @ 17:33

VIDEO NGA NDESHJA

Highlights: Prizreni’16 - Teuta

Liga Unike/FBK Superliga

Highlights: Prizreni’16 - Teuta

12/12/21 @ 22:17

VLLAZNIA - PEJA

Peja lehtë ndaj Vllaznisë së fundosur

Liga Unike/FBK Superliga

Peja lehtë ndaj Vllaznisë së fundosur

12/12/21 @ 20:50

Ç3: VLLAZNIA - PEJA

Peja pranë fitores

Liga Unike/FBK Superliga

Peja pranë fitores

12/12/21 @ 20:18

PRIZRENI - TEUTA

Prizreni’16 triumfon ndaj durrsakëve

Liga Unike/FBK Superliga

Prizreni’16 triumfon ndaj durrsakëve

12/12/21 @ 20:05

KBF PRISHTINA - KBF PENZA

Prishtina kampione vjeshtore, 10 fitore në 10 ndeshje

FBK Liga e Femrave

Prishtina kampione vjeshtore, 10 fitore në 10 ndeshje

11/12/21 @ 23:57

KBF TREPÇA - KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi fiton pas 2 humbjeve rresht

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi fiton pas 2 humbjeve rresht

11/12/21 @ 23:38

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (X)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (X)

13/12/21 @ 17:33

KBF PRISHTINA - KBF PENZA

Prishtina kampione vjeshtore, 10 fitore në 10 ndeshje

FBK Liga e Femrave

Prishtina kampione vjeshtore, 10 fitore në 10 ndeshje

11/12/21 @ 23:57

KBF TREPÇA - KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi fiton pas 2 humbjeve rresht

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi fiton pas 2 humbjeve rresht

11/12/21 @ 23:38

KBF KASTRIOTI - KBF VËLLAZNIMI

Vëllaznimi me 5 lojtare, mbyll me fitore vjeshtën

FBK Liga e Femrave

Vëllaznimi me 5 lojtare, mbyll me fitore vjeshtën

11/12/21 @ 23:21

VIDEO

Highlights: Prishtina - Penza

FBK Liga e Femrave

Highlights: Prishtina - Penza

11/12/21 @ 23:14

DUELET DHE DERBI I XHIROS

Vjeshta mbyllet me super-derbi

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Vjeshta mbyllet me super-derbi

10/12/21 @ 14:53

PENZA - PARTIZANI

Liga Unike, fitorja e tretë me radhë për Penzën

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Liga Unike, fitorja e tretë me radhë për Penzën

09/12/21 @ 19:14

VIDEO

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Prishtina

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Prishtina

08/12/21 @ 22:46

BASHKIMI F - PRISHTINA F

Dallimi i madh në çerekun e fundit, vendosi derbin

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Dallimi i madh në çerekun e fundit, vendosi derbin

08/12/21 @ 19:59

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi emëron trajnerin e ri

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi emëron trajnerin e ri

07/12/21 @ 23:14


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave