Të gjitha lajmet

LIVE: KOHA E RREGULLT

Fituesi përcaktohet në vazhdime

Fituesi përcaktohet në vazhdime

10 January, 2017 @20:30

Prishtina
BC Beroe
Prishtina 81 : 81 BC Beroe

PJESA E RREGULLT
Ka përfunduar pjesa e rregullt e ndeshjes Sigal Prishtina - Beroe me rezultat të barabartë 81-81. Fituesi i ndeshjes do të përcaktohet pas kohës shtesë.

LIVE: ÇEREKU I TRETË

Kthehet Prishtina, pritet dramë në çerekun e katërt

balkanleague.net

10 January, 2017 @20:13

Sigal Prishtina është kthyer në lojë, duke treguar paraqitje më të mirë në çerekun e tretë, në krahasim me dy…

LIVE: ÇEREKU I DYTË

Beroe shkëputet në rezultat

balkanleague.net

10 January, 2017 @19:35

Skuadra bullgare, Beroe, ka shkuar në pushim me 12 pikë epërsi, pranë rezultatit 36-48, në përballje me Sigal Prishtinën, në…

LIVE: ÇEREKU I PARË

Epërsia për Prishtinën

balkanleague.net

10 January, 2017 @19:17

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes Sigal Prishtina - Beroe, që po zhvillohet aktualisht në kuadër të Ligës Ballkanike.…

BIBL

Pesëshet e para: Sigal Prishtina - Beroe

Foto: Facebook/ KB Prishtina

10 January, 2017 @18:51

Pesëshet e para janë përcaktuar kështu: SIGAL PRISHTINA: Granit Rugova, Drilon Hajrizi, Jabarie Hinds, Nenad Delic, Grant Johnson BEROE: Nikolay…

BIBL

Livestream: Sigal Prishtina - Beroe

Foto: Facebook/ KB Prishtina

10 January, 2017 @18:37

Ndeshjen Sigal Prishtina - Beroe, mund ta shikoni në webfaqen Sportmedia.tv dhe në Supersport.

ELIVSI DUSHA

Dusha nënshkruan me Plymouth Raiders

10 January, 2017 @15:21

Reprezentuesi i Shqipërisë dhe ish basketbollisti i Sigal Prishtinës, Elvisi Dusha, ka nënshkruar kontratë me ekipin elit britanik, Plymouth Riders.…

ALL STAR TURKEY

Kenan Sipahi në garë për shkathtësi

10 January, 2017 @14:56

Basketbollisti kosovar, Kenan Sipahi, do të merr pjesë në All Starin e ligës së Turqisë, në garë për shkathtësi. Kenani…

SIGAL PRISHTINA MATCHES

Maratonë e Prishtinës për një javë

10 January, 2017 @13:51

Basketbollistët e Sigal Prishtinës do të zhvillojnë një maratonë të vërtetë të ndeshjeve brenda 7 ditëve të ardhshme në ligën…

PARA NDESHJES NË MINATORI

Derbi kosovar në BIBL, pasnesër

Pamje nga ndeshja Peja-Trepça e këtij stinori, zhvilluar në Superligë/ Foto: KB Peja/ Korniza

9 January, 2017 @21:37

Dueli i parë ndërmjet Trepçës dhe Pejës në gara ndërkombëtare do të zhvillohet pasnesër mbrëma në "Minatori" të Mitrovicës, ku…

TEUTA - ACADEMIC BULTEX

Teuta triumfon në vazhdime

17 October, 2018 @21:18

Skuadra debutuese në Balkan League, Teuta, arriti ta mposhtë Academic Bultexin në vazhdime me rezultat 89-86. Koha e rregullt…

MICHAEL MARTIN

Na duhet kohë

TOPSPORTI/ L. D.

17 October, 2018 @14:45

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit këtë stinor, Michael Martin, në deklaratën e tij pas humbjes nga Beroe…

DUELI I RADHËS

Sonte, me referët nga Kosova, Teuta-Akademik

Fotot: TeutaBasket/fb

17 October, 2018 @11:21

Dueli i dytë i radhës në stinorin e ri të BIBL luhet sonte në Durrës, ku Teuta pret ekipin bullgar,…

KRUNOSLAV KRAJNOVIC

Mbrojtja agresive na shkaktoi telashe

TOPSPORTI/ L. D.

17 October, 2018 @11:01

Trajneri i Bashkimit, Krunoslav Krajnovic, në deklaratën e tij pas ndeshjes ndaj Beroes mbrëmë ka thënë se mbrojtja agresive e…

BASHKIMI - BEROE

Nënkampioni e nis me humbje

TOPSPORTI/ D.S

16 October, 2018 @21:07

Nënkampioni i Ballkan Ligës, Bashkimi, pësoi bindshëm nga Beroe në Prizren me rezultat 77-107. Skuadra prizrenase, arriti të rezistojë…

Të gjitha lajmet nga Balkan League