Të gjitha lajmet

ELIVSI DUSHA

Dusha nënshkruan me Plymouth Raiders

Dusha nënshkruan me Plymouth Raiders

10 January, 2017 @15:21

Reprezentuesi i Shqipërisë dhe ish basketbollisti i Sigal Prishtinës, Elvisi Dusha, ka nënshkruar kontratë me ekipin elit britanik, Plymouth Riders.

“Jam i kënaqur të njoftoj se kam arritur marrëveshje me ekipin e Plymouth Raiders dhe jam i entuziazmuar që do të nis të punojë me këtë ekip,” ka shkruar ndër të tjera Dusha në profilin e tij në Facebook sot.SIGAL PRISHTINA MATCHES

Maratonë e Prishtinës për një javë

10 January, 2017 @13:51

Basketbollistët e Sigal Prishtinës do të zhvillojnë një maratonë të vërtetë të ndeshjeve brenda 7 ditëve të ardhshme në ligën…

PARA NDESHJES NË MINATORI

Derbi kosovar në BIBL, pasnesër

Pamje nga ndeshja Peja-Trepça e këtij stinori, zhvilluar në Superligë/ Foto: KB Peja/ Korniza

9 January, 2017 @21:37

Dueli i parë ndërmjet Trepçës dhe Pejës në gara ndërkombëtare do të zhvillohet pasnesër mbrëma në “Minatori” të Mitrovicës, ku…

SIGAL PRISHTINA

Kampioni përgatitet për të hapur vitin 2017

Pamje nga stërvitjet e sotme të KB Prishtinës/ Foto: KB Prishtina Official Facebook

9 January, 2017 @21:07

Kampionja e Ligës Ballkanike, Sigal Prishtina, ka kryer përgatitjet e fundit para ndeshjes së nesërme ndaj Beroes në BIBL, që…

CP3

Lojtari i dhjetë me mbi 8 mijë asistime

9 January, 2017 @11:02

Dirigjenti i Los Angeles Clippersit, Chris Paul, në ndeshjen kundër Miami Heatit luajti me 18 asistime dhe kaloi cakun e…

NË PRISHTINË

Prishtina i ofron Calvanit kontratë 2 vjeçare

8 January, 2017 @16:00

Skuadra kampione e Kosovës dhe e ligës ballkanike, Sigal Prishtina, i ka ofruar kontratë dy vjeçare trajnerit me përvojë italian,…

NË PRIZREN

Bashkimi paralajmëron përforcimin e radhës

BOROZANI/A. Paçarizi

8 January, 2017 @15:26

Skuadra e Bashkimit pas përforcimit me basketbollistin malazias, Nikola Korac, ka paralajmëruar sot edhe përforcimin e radhës. “Një lojtar…

KONFERENCA LINDORE

Bulls mposht Toronton në vazhdime

8 January, 2017 @10:50

Demat e Chicagos arritën ta mposhtin njërën ndër skuadrat e forta të Konferencës Lindore, Toronto Raptorsin në vazhdime me rezultat…

ASISTUESI

Chris Paul në top 10 me asistime

7 January, 2017 @15:06

Ylli i Los Angeles Clippersit, Chris Paul, dje në ndeshjen kundër Sacramento Kingsit, duke i bërë 12 asistime, arriti ta…

3 POINTS

Bostoni me rekord treshe

7 January, 2017 @10:33

Boston Celtics në ndeshjen kundër Philadelphia 76ers ishin fenomenal nga vija e treshit. Ata në mënyrë ekipore shënuan 19 herë,…

STATISTIKAT

Më të mirët e fazës së dytë në FIBA Europe Cup

Foto: fibaeuropecup

14 February, 2019 @23:46

Pas përfundimit të fazës së dytë grupore të FIBA Europe Cup 2018/19, faqja zyrtare e kësaj gare ka bërë një…

PRISHTINA

Shuan spekulimet, konfirmon qëndrimin

9 February, 2019 @13:15

Në konferencën e sotme të KB Prishtinës, para mediave foli edhe Damir Mulaomerovic, kryetrajneri i Prishtinës. “Unë do të…

PRISHTINA

KB Prishtina, konferenca e sotme për shtyp

Foto: TOPSPORTI / A.A

9 February, 2019 @12:57

Me fillim nga ora 12:00, sot skuadra e Prishtinës në basketboll mbajti një konferencë për shtyp, në të cilën i…

AMERIKANI I PRISHTINËS

Ekipi i Bundesligës zyrtarizon Kyan Andersonin

Foto: fibaeuropecup

8 February, 2019 @14:55

Basketbollisti që i ndihmoi Prishtinës për të arritur historinë e basketbollit kosovar, duke u kualifikuar në TOP 16 të FIBA…

SKEMA E FIBA EUROPE CUP 2018/19

Rruga e Prishtinës deri në finale

Foto: FibaEuropeCup Official

7 February, 2019 @14:35

Me tërheqjen e shortit në Mynhen sot, ku Prishtina kuptoi kundërshtarin e së tetës së finales së FIBA Europe Cup…

Të gjitha lajmet nga International