Të gjitha lajmet

BIBL

Livestream: Sigal Prishtina - Beroe

Foto: Facebook/ KB Prishtina

Livestream: Sigal Prishtina - Beroe

10 January, 2017 @18:37

Ndeshjen Sigal Prishtina - Beroe, mund ta shikoni në webfaqen Sportmedia.tv dhe në Supersport.

ELIVSI DUSHA

Dusha nënshkruan me Plymouth Raiders

10 January, 2017 @15:21

Reprezentuesi i Shqipërisë dhe ish basketbollisti i Sigal Prishtinës, Elvisi Dusha, ka nënshkruar kontratë me ekipin elit britanik, Plymouth Riders.…

ALL STAR TURKEY

Kenan Sipahi në garë për shkathtësi

10 January, 2017 @14:56

Basketbollisti kosovar, Kenan Sipahi, do të merr pjesë në All Starin e ligës së Turqisë, në garë për shkathtësi. Kenani…

SIGAL PRISHTINA MATCHES

Maratonë e Prishtinës për një javë

10 January, 2017 @13:51

Basketbollistët e Sigal Prishtinës do të zhvillojnë një maratonë të vërtetë të ndeshjeve brenda 7 ditëve të ardhshme në ligën…

PARA NDESHJES NË MINATORI

Derbi kosovar në BIBL, pasnesër

Pamje nga ndeshja Peja-Trepça e këtij stinori, zhvilluar në Superligë/ Foto: KB Peja/ Korniza

9 January, 2017 @21:37

Dueli i parë ndërmjet Trepçës dhe Pejës në gara ndërkombëtare do të zhvillohet pasnesër mbrëma në "Minatori" të Mitrovicës, ku…

SIGAL PRISHTINA

Kampioni përgatitet për të hapur vitin 2017

Pamje nga stërvitjet e sotme të KB Prishtinës/ Foto: KB Prishtina Official Facebook

9 January, 2017 @21:07

Kampionja e Ligës Ballkanike, Sigal Prishtina, ka kryer përgatitjet e fundit para ndeshjes së nesërme ndaj Beroes në BIBL, që…

CP3

Lojtari i dhjetë me mbi 8 mijë asistime

9 January, 2017 @11:02

Dirigjenti i Los Angeles Clippersit, Chris Paul, në ndeshjen kundër Miami Heatit luajti me 18 asistime dhe kaloi cakun e…

NË PRISHTINË

Prishtina i ofron Calvanit kontratë 2 vjeçare

8 January, 2017 @16:00

Skuadra kampione e Kosovës dhe e ligës ballkanike, Sigal Prishtina, i ka ofruar kontratë dy vjeçare trajnerit me përvojë italian,…

NË PRIZREN

Bashkimi paralajmëron përforcimin e radhës

BOROZANI/A. Paçarizi

8 January, 2017 @15:26

Skuadra e Bashkimit pas përforcimit me basketbollistin malazias, Nikola Korac, ka paralajmëruar sot edhe përforcimin e radhës. "Një lojtar tjetër…

KONFERENCA LINDORE

Bulls mposht Toronton në vazhdime

8 January, 2017 @10:50

Demat e Chicagos arritën ta mposhtin njërën ndër skuadrat e forta të Konferencës Lindore, Toronto Raptorsin në vazhdime me rezultat…

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Disa orë para fillimit, shtohet edhe një ekip

Foto: fiba.basketball

16 October, 2018 @17:13

Liga Ballkanike e basketbollit do të ketë skuadrë të re në stinorin 2018/19, të konfirmuar në ditën e fillimit të…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

NESËR MBRËMA

Stinori i ri i BIBL nis në Prizren

15 October, 2018 @18:26

Stinori i njëmbëdhjetë i ligës ballkanike në basketboll starton në Prizren. Dueli i parë i edicionit 2018/19 në BIBL…

SIKURSE PARALAJMËRUAM

Bashkimi zyrtarizoi Cappsin

4 October, 2018 @16:38

Ashtu siç paralajmëruam tre ditë më parë. Bashkimi mbrëmë zyrtarizoi basketbollistin e ri të skuadrës, Jordan Capps Marshall si…

ORARI I GARAVE

BIBL gati programin, 6 ekipe pjesëmarrëse

BOROZANI/ A. P.

24 September, 2018 @13:12

Liga Ballkanike e basketbollit sot ka bërë të ditur programin e garave për stinorin e XI të BIBL, ndërsa nga…

Të gjitha lajmet nga Balkan League