Të gjitha lajmet

BASHKIMI - BARSY

Hajrizi-Capps sjellin fitoren e Bashkimit

Hajrizi-Capps sjellin fitoren e Bashkimit

6 March, 2019 @21:22

Bashkimi
Barsy Atyrau
Bashkimi 85 : 84 Barsy Atyrau
Jordan CAPPS 35 pikë 32 Donte McGILL

Palestra: Sezai Surroi, Prizren.

Pas performancës brilante të dyshes Drilon Hajrizi dhe Jordan Capps, Bashkimi ka arritur të shënojë fitoren e dytë të sezonit në BIBL dhe kështu i ka ikur fundit të tabelës për momentin.

Ndeshja u vendos në çerekun e fundit, kur Bashkimi ishte më i mirë, edhe pse në sekondat e fundit të lojës, epërsia kaloi një herë te mysafirët, por me pikët e Drilonit Bashkimi kapi fitoren 85-84 [17-21, 23-20, 16-24 dhe 29-19].

TABELA AKTUALE

Jordan Capps luajti me 35 pikë, 9 kërcime, 1 asistim dhe 1 bllokadë në këtë fitore, ndërsa Drilon Hajrizi me 26 pikë, 8 kërcime e 6 asistime.

Te ekipi kazak, Barsy, më i dalluari ka qenë Donte McGill me 32 pikë të shënuara, që nuk mjaftuan për debutuesin e BIBL për të bërë më shumë në Prizren. 

 

PJESA E PARË: PRISHTINA - VARESE

Prishtina këndellet para fundit të pjesës

Foto: KBPrishtina/F.O.

6 March, 2019 @21:03

Pas çerekut të përfunduar 12-25 në të mirë të ekipit italian Varese, Prishtina në çerekun e dytë nisi 11-2 për…

PRISHTINA - VARESE

Ç1: +13 për Varesen

6 March, 2019 @20:48

Përfundon çereku i parë në ndeshjen Prishtina - Varese me rezultat 12 - 25. Ahmed Bashir është më i miri…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prishtina - Varese

6 March, 2019 @20:28

Janë caktuar pesëshet e para të Prishtinës dhe të Vareses. PRISHTINA: Divine Myles, Dardan Berisha, Mikaile Tmusic, Khalid Boukichou, Ahmed…

TRANSMETIM

Livestream: Prishtina - Varese

6 March, 2019 @20:21

Ndeshjen Prishtina - Varese, mund ta ndiqni drejtpërdrejt në linkun e mëposhtëm: