Të gjitha lajmet

BASHKIMI - BARSY

Hajrizi-Capps sjellin fitoren e Bashkimit

Hajrizi-Capps sjellin fitoren e Bashkimit

6 March, 2019 @21:22

Pas performancës brilante të dyshes Drilon Hajrizi dhe Jordan Capps, Bashkimi ka arritur të shënojë fitoren e dytë të sezonit në BIBL dhe kështu i ka ikur fundit të tabelës për momentin.

Ndeshja u vendos në çerekun e fundit, kur Bashkimi ishte më i mirë, edhe pse në sekondat e fundit të lojës, epërsia kaloi një herë te mysafirët, por me pikët e Drilonit Bashkimi kapi fitoren 85-84 [17-21, 23-20, 16-24 dhe 29-19].

TABELA AKTUALE

Jordan Capps luajti me 35 pikë, 9 kërcime, 1 asistim dhe 1 bllokadë në këtë fitore, ndërsa Drilon Hajrizi me 26 pikë, 8 kërcime e 6 asistime.

Te ekipi kazak, Barsy, më i dalluari ka qenë Donte McGill me 32 pikë të shënuara, që nuk mjaftuan për debutuesin e BIBL për të bërë më shumë në Prizren. 

 

STINORI I RI

BIBL cakton datën për fillimin e edicionit 2019/20

TOPSPORTI/ Arkiv

22 July, 2019 @13:46

Edicioni 2019/20 i Ligës Ballkanike (BIBL) është përcaktuar të fillojë më datën 15 tetor 2019, ka bërë të ditur menaxhmenti…

SEZONI 2019/20

Ekipe nga 5 shtete të interesuara për BIBL 2019/20

8 July, 2019 @13:40

Pesë shtete janë përmendur nga faqja e ligës ballkanike, të interesuara me ekipet e tyre që të marrin pjesë në…

VENDIMI I KLUBIT

Rahoveci në gara evropiane

3 June, 2019 @12:40

Klubi i Rahovecit tashmë ka vendosur. Ekipi nënkampion i Kosovës dhe finalist i Kupës së Kosovës, dëshiron të merr pjesë…

BIBL FINAL: BLOKOTEHNA - TEUTA

Ilievski përsëri bëhet kampion i BIBL-it

TOPSPORTI/Arkiv

7 April, 2019 @20:44

Pas titullit kampion të fituar me Prishtinën në ligën ballkanike, trajneri maqedonas Marjan Ilievski këtë e ka arritur edhe njëherë.…

BEROE - TEUTA

Historike, në finale në stinorin debutues

6 April, 2019 @22:07

Durrësi është në festë, derisa Teuta në stinorin debutues në BIBL ka arritur finalen e garës. Pas çerekut të…

Të gjitha lajmet nga Balkan League