Të gjitha lajmet

TEUTA - BEROE

Teuta mposht të pamposhturin, merr lidershipin

Foto: Teuta/fb

Teuta mposht të pamposhturin, merr lidershipin

6 March, 2019 @0:53

Debutuesja në BIBL, Teuta, ka arritur që t’ia dhurojë humbjen e parë ekipit bullgar Beroe në kuadër ligës ballkanike të martën mbrëma.

Durrësakët në saje të lojës së mirë në çerekun e parë dhe të dytë, kanë krijuar avantazh që përkundër mundit të madh të bullgarëve në pjesë të dytë, nuk ua shkriu epërsinë dhe me 87-85 [23-16, 24-21, 18-15 dhe 22-33] fituan ndeshjen.

Kjo ka qenë fitorja e tetë e Teutës në BIBL këtë stinor, ndërsa Beroe ka përjetuar humbjen e parë të sezonit. Me këtë fitore Teuta ka marrë lidershipin përkohësisht në garë, pasi që ka përfunduar ndeshjet e stinorit të rregullt dhe ka siguruar Play-Offin e garës.

TABELA AKTUALE E BIBL

Endrit Hysenagolli ka qenë i jashtëzakonshëm te Teuta. Ish lojtari i Bashkimit dhe Pejës ka shënuar 25 pikë, 18 kërcime dhe 1 asistim në ndeshjen që luajti pa pushim, derisa e përfundoi atë me indeks vlefshmërie, 41, që e bën atë më të mirin e ndeshjes.

Hysenagolli ka pasur edhe saktësi mahnitëse në këtë ndeshje, duke shënuar 11/13 për dy dhe 3/3 në gjujtjet e lira.

Me lojë të mirë te Teuta u dallua edhe amerikani CJ Wilson, që shënoi 24 pikë, 6 kërcime e 3 asistime në fitore, ndërsa te Beroe më efikasi ka qenë Conner Frankamp me 18 pikë.

Me këtë duel, Teuta ka përfunduar ciklin e ndeshjeve të fazës grupore në BIBL dhe tashmë pret të shikojë se në cilin vend do të përfundojë fazën e rregullt të stinorit, pasi që ka siguruar Play-Offin dhe është në pritje të kuptojë kundërshtarin e gjysmëfinales.

BIBL FINAL: BLOKOTEHNA - TEUTA

Ilievski përsëri bëhet kampion i BIBL-it

TOPSPORTI/Arkiv

7 April, 2019 @20:44

Pas titullit kampion të fituar me Prishtinën në ligën ballkanike, trajneri maqedonas Marjan Ilievski këtë e ka arritur edhe njëherë.…

BEROE - TEUTA

Historike, në finale në stinorin debutues

6 April, 2019 @22:07

Durrësi është në festë, derisa Teuta në stinorin debutues në BIBL ka arritur finalen e garës. Pas çerekut të…

BLOKOTEHNA - ACADEMIC BULTEX

Mësohet finalisti i parë i BIBL

Foto: balkanleague.net

6 April, 2019 @20:48

Në Final Fourin e ligës ballkanike që po mbahet në Tiranë, është mësuar finalisti i parë i garës. Ekipi…

TEAM OF THE REGULAR SEASON

Më të mirët e BIBL këtë stinor

2 April, 2019 @16:38

Përkundër se Bashkimi pati një sezon për tu harruar në Ligën Ballkanike, lojtari i tyre Jordan Capps është nderuar me…

DURRËS

Teuta largon Baleticin, merr ndihmësin e kombëtares

29 March, 2019 @14:50

Vetëm disa ditë para fillimit të Final Fourit të BIBL skuadra e Teutës ka larguar trajnerin Miodrag Baletic duke e…

Të gjitha lajmet nga Balkan League