Të gjitha lajmet

TEUTA - BEROE

Teuta mposht të pamposhturin, merr lidershipin

Foto: Teuta/fb

Teuta mposht të pamposhturin, merr lidershipin

6 March, 2019 @0:53

Teuta
BC Beroe
Teuta 87 : 85 BC Beroe
Endrit HYSENAGOLLI 25 pikë Conner FRANKAMP 18 pikë

Palestra: Ramazan Njala, Durrës.

Debutuesja në BIBL, Teuta, ka arritur që t’ia dhurojë humbjen e parë ekipit bullgar Beroe në kuadër ligës ballkanike të martën mbrëma.

Durrësakët në saje të lojës së mirë në çerekun e parë dhe të dytë, kanë krijuar avantazh që përkundër mundit të madh të bullgarëve në pjesë të dytë, nuk ua shkriu epërsinë dhe me 87-85 [23-16, 24-21, 18-15 dhe 22-33] fituan ndeshjen.

Kjo ka qenë fitorja e tetë e Teutës në BIBL këtë stinor, ndërsa Beroe ka përjetuar humbjen e parë të sezonit. Me këtë fitore Teuta ka marrë lidershipin përkohësisht në garë, pasi që ka përfunduar ndeshjet e stinorit të rregullt dhe ka siguruar Play-Offin e garës.

TABELA AKTUALE E BIBL

Endrit Hysenagolli ka qenë i jashtëzakonshëm te Teuta. Ish lojtari i Bashkimit dhe Pejës ka shënuar 25 pikë, 18 kërcime dhe 1 asistim në ndeshjen që luajti pa pushim, derisa e përfundoi atë me indeks vlefshmërie, 41, që e bën atë më të mirin e ndeshjes.

Hysenagolli ka pasur edhe saktësi mahnitëse në këtë ndeshje, duke shënuar 11/13 për dy dhe 3/3 në gjujtjet e lira.

Me lojë të mirë te Teuta u dallua edhe amerikani CJ Wilson, që shënoi 24 pikë, 6 kërcime e 3 asistime në fitore, ndërsa te Beroe më efikasi ka qenë Conner Frankamp me 18 pikë.

Me këtë duel, Teuta ka përfunduar ciklin e ndeshjeve të fazës grupore në BIBL dhe tashmë pret të shikojë se në cilin vend do të përfundojë fazën e rregullt të stinorit, pasi që ka siguruar Play-Offin dhe është në pritje të kuptojë kundërshtarin e gjysmëfinales.

DUELI I PARAFUNDIT

Për dalje nga fundi i tabelës

TOPSPORTI/ L. D.

4 March, 2019 @22:21

Pas dështimit të arrijë në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, Bashkimi i kthehet garës së Ligës Ballkanike, ku do të…

POWER RANKINGS

Varese në TOP 3 të favoritëve për FIBA Europe Cup

4 March, 2019 @22:12

Në artikullin e botuar së fundi në faqen zyrtare të FIBA Europe Cup, është bërë llogaritja e cilësisë së ekipeve…

FITUESIT E TROFEUT

Të gjithë fituesit e Kupës

Foto: FBK

4 March, 2019 @14:22

Pas përfundimit të garave finale të Kupës së Kosovës në basketboll, kujtojmë dhe radhisim fituesit e kësaj gare në basketbollin…

KUPA E KOSOVËS: PRISHTINA - RAHOVECI

Finale e lehtë, Kupa e katërt rresht

3 March, 2019 @19:14

Fituesi i Kupës së Kosovës, nuk ndryshohet edhe në vitin e katërt rresht. Prishtina në finale të Kupës së Kosovës…

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç3: 10 minuta larg Kupës

3 March, 2019 @18:42

Pas 30 minutave lojë, Prishtina është në avantazh, 74-51. Dardan Berisha po luan me 22 pikë te Prishtina, kurse te…

PJESA E PARË: PRISHITNA - RAHOVECI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prishtina - Rahoveci

3 March, 2019 @18:08

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Prishtina - Rahoveci. Rezultati shënon 48 - 32 në favor të Prishtinës. Dardan…

PRISHITNA - RAHOVECI

Ç1: +7 pikë pas 10 minutave

3 March, 2019 @17:43

Pas 10 minutave lojë, rezultati është 21-7 në favor të Prishtinës. Ahmed Bashir është koshashënuesi më i mirë te Prishtina…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prishtina - Rahoveci

3 March, 2019 @16:56

Janë caktuar pesëshet e para të Prishtinës dhe të Rahovecit, në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës. PRISHITNA: Dardan Berisha,…

PENZA (F) - PRISHTINA (F)

3 herë rresht!

3 March, 2019 @16:35

Vashat e Prishtinës duke e mposhtur Penzën me rezultat 51-81, arritën ta fitojnë Kupën e Kosovës për të tretën…

KUPA E KOSOVËS

Pjesa e parë: Penza (F) - Prishtina (F)

3 March, 2019 @15:22

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Penza - Prishtina. Pas 20 minutave lojë, Prishtina është në epërsi me rezultat…

DUELI I PARAFUNDIT

Për dalje nga fundi i tabelës

TOPSPORTI/ L. D.

4 March, 2019 @22:21

Pas dështimit të arrijë në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, Bashkimi i kthehet garës së Ligës Ballkanike, ku do të…

BLOKOTEHNA - TEUTA

Teuta mposhtet thellë

Foto: KB Teuta/fb

6 February, 2019 @20:32

Skuadra e Teutës është mposhtur thellë në përballjen e sontme të BIBL nga ekipi maqedon Blokotehna. Durrësakat nuk kanë…

KOZUV - BASHKIMI

Humbja e 6 me radhë në BIBL

5 February, 2019 @19:19

Humbja e gjashtë rresht e Bashkimit në Ligën Ballkanike erdhi kundër Kozuvit, ndaj të cilit u mposht me rezultat

KOZUV - BASHKIMI

Ç3: Kozuv afër fitores!

5 February, 2019 @18:41

Pas 30 minutave lojë, rezultati shënon 72-60 në favor të Kozuvit. Igor Kesar aktualisht është koshashënuesi më i mirë te…

KOZUV - BASHKIMI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Kozuv Bashkimi

5 February, 2019 @18:06

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Kozuv - Bashkimi. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 51-32 në favor të…

Të gjitha lajmet nga Balkan League