Të gjitha lajmet

PJESA E PARË: BASHKIMI - BARSY

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi - Barsy

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi - Barsy

6 March, 2019 @20:11

Bashkimi
Barsy Atyrau
Bashkimi 40 : 41 Barsy Atyrau

REZULTATI I PJESËS SË PARË

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi - Barsy Atyrau.

Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 40-41 në favor të Barsys.

Jordan Capps aktualisht është më i miri te Bashkimi me 16 pikë, derisa te Barsy Lamont Donte McGill 19 pikë.

Raporti i gjërë pas ndeshjes.

BASHKIMI - BARSY

Ç1: Bashkimi në disavantazh

6 March, 2019 @19:53

Pas 10 minutave lojë, Bashkimi është në disavantazh kundër Barsys me rezultat 19 - 21. Jordan Capps me 8 pikë…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Bashkimi - Barsy Atyrau

6 March, 2019 @19:23

Janë caktuar pesëshet e para të Bashkimit dhe të skuadrës kazake Barsy Atyrau. BASHKIMI: Gazzali Makasqi, Drilon Hajrizi, Mike Martin,…

WARRIORS - CELTICS

Boston deklason kampionin

6 March, 2019 @9:02

Me dominim total në Oracle Arena, skuadra e Boston Celticsit e mposhti bindshëm kampionin aktual Golden State Warriors me rezultat…

TEUTA - BEROE

Teuta mposht të pamposhturin, merr lidershipin

Foto: Teuta/fb

6 March, 2019 @0:53

Debutuesja në BIBL, Teuta, ka arritur që t’ia dhurojë humbjen e parë ekipit bullgar Beroe në kuadër ligës ballkanike të…

DUELI I PARAFUNDIT

Për dalje nga fundi i tabelës

TOPSPORTI/ L. D.

4 March, 2019 @22:21

Pas dështimit të arrijë në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, Bashkimi i kthehet garës së Ligës Ballkanike, ku do të…

POWER RANKINGS

Varese në TOP 3 të favoritëve për FIBA Europe Cup

4 March, 2019 @22:12

Në artikullin e botuar së fundi në faqen zyrtare të FIBA Europe Cup, është bërë llogaritja e cilësisë së ekipeve…

FITUESIT E TROFEUT

Të gjithë fituesit e Kupës

Foto: FBK

4 March, 2019 @14:22

Pas përfundimit të garave finale të Kupës së Kosovës në basketboll, kujtojmë dhe radhisim fituesit e kësaj gare në basketbollin…

KUPA E KOSOVËS: PRISHTINA - RAHOVECI

Finale e lehtë, Kupa e katërt rresht

3 March, 2019 @19:14

Fituesi i Kupës së Kosovës, nuk ndryshohet edhe në vitin e katërt rresht. Prishtina në finale të Kupës së Kosovës…

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç3: 10 minuta larg Kupës

3 March, 2019 @18:42

Pas 30 minutave lojë, Prishtina është në avantazh, 74-51. Dardan Berisha po luan me 22 pikë te Prishtina, kurse te…

PJESA E PARË: PRISHITNA - RAHOVECI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prishtina - Rahoveci

3 March, 2019 @18:08

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Prishtina - Rahoveci. Rezultati shënon 48 - 32 në favor të Prishtinës. Dardan…

BASHKIMI - BARSY

Ç1: Bashkimi në disavantazh

6 March, 2019 @19:53

Pas 10 minutave lojë, Bashkimi është në disavantazh kundër Barsys me rezultat 19 - 21. Jordan Capps me 8 pikë…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Bashkimi - Barsy Atyrau

6 March, 2019 @19:23

Janë caktuar pesëshet e para të Bashkimit dhe të skuadrës kazake Barsy Atyrau. BASHKIMI: Gazzali Makasqi, Drilon Hajrizi, Mike Martin,…

TEUTA - BEROE

Teuta mposht të pamposhturin, merr lidershipin

Foto: Teuta/fb

6 March, 2019 @0:53

Debutuesja në BIBL, Teuta, ka arritur që t’ia dhurojë humbjen e parë ekipit bullgar Beroe në kuadër ligës ballkanike të…

DUELI I PARAFUNDIT

Për dalje nga fundi i tabelës

TOPSPORTI/ L. D.

4 March, 2019 @22:21

Pas dështimit të arrijë në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, Bashkimi i kthehet garës së Ligës Ballkanike, ku do të…

BLOKOTEHNA - TEUTA

Teuta mposhtet thellë

Foto: KB Teuta/fb

6 February, 2019 @20:32

Skuadra e Teutës është mposhtur thellë në përballjen e sontme të BIBL nga ekipi maqedon Blokotehna. Durrësakat nuk kanë…

Të gjitha lajmet nga Balkan League