Të gjitha lajmet

KOZUV - BASHKIMI

Humbja e 6 me radhë në BIBL

Humbja e 6 me radhë në BIBL

5 February, 2019 @19:19

Humbja e gjashtë rresht e Bashkimit në Ligën Ballkanike erdhi kundër Kozuvit, ndaj të cilit u mposht me rezultat 90-74.

Bashkimi në këtë ndeshje luajti pa yjet si Jordan Capps, Mike Martin e Drilon Hajrizi, derisa nuk mjaftoi për fitore mundi i lojtarëve që ishin në parket.

Te Kozuvi,Igor Kesar shkëlqeu me 33 pikë, 7 kërcime e 2 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Nikola Karakolev me 22 pikë të tjera.

Te Bashkimi më të mirët ishin Steven Haney me 24 pikë dhe Lamar Wafford me double-double prej 19 pikëve e 15 kërcimeve.

TABELA AKTUALE

Bashkimi me një fitore e 9 humbje gjendet në pozitën e pestë në tabelë, derisa fitoren e vetme e kishte regjishtruar pikërisht kundër Kozuvit, kurse Kozuvi me një ndeshje më pak gjendet në pozitën e parafundit me bilanc prej 2 fitoreve e 6 humbjeve.

Siç dihet, Bashkimi tashmë i ka humbur gjasat për arritjen e fazës Play Off.

VENDIMI I KLUBIT

Rahoveci në gara evropiane

3 June, 2019 @12:40

Klubi i Rahovecit tashmë ka vendosur. Ekipi nënkampion i Kosovës dhe finalist i Kupës së Kosovës, dëshiron të merr pjesë…

BIBL FINAL: BLOKOTEHNA - TEUTA

Ilievski përsëri bëhet kampion i BIBL-it

TOPSPORTI/Arkiv

7 April, 2019 @20:44

Pas titullit kampion të fituar me Prishtinën në ligën ballkanike, trajneri maqedonas Marjan Ilievski këtë e ka arritur edhe njëherë.…

BEROE - TEUTA

Historike, në finale në stinorin debutues

6 April, 2019 @22:07

Durrësi është në festë, derisa Teuta në stinorin debutues në BIBL ka arritur finalen e garës. Pas çerekut të…

BLOKOTEHNA - ACADEMIC BULTEX

Mësohet finalisti i parë i BIBL

Foto: balkanleague.net

6 April, 2019 @20:48

Në Final Fourin e ligës ballkanike që po mbahet në Tiranë, është mësuar finalisti i parë i garës. Ekipi…

TEAM OF THE REGULAR SEASON

Më të mirët e BIBL këtë stinor

2 April, 2019 @16:38

Përkundër se Bashkimi pati një sezon për tu harruar në Ligën Ballkanike, lojtari i tyre Jordan Capps është nderuar me…

Të gjitha lajmet nga Balkan League