Të gjitha lajmet

BASHKIMI - LIPJANI

Jo lehtë, por kampioni s’lejon befasi

Foto: D.SH / TOPSPORTI

Jo lehtë, por kampioni s’lejon befasi

20 October, 2018 @18:57

Në ndeshjen hapëse të xhiros së pestë të Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi ka shënuar fitore jo të lehtë me rezultat 82-77 ndaj Lipjanit.

Skuadra mysafire ishte më e mirë në pjesën e parë, mirëpo përvoja e kampionit në fuqi bëri që rezultati të përmbyset në pjesën e dytë dhe ndeshja u mbyll me fitoren e vendasve, përkundër faktit që skuadra e Lipjanit nuk u dorëzua deri në fund të takimit.

TABELA AKTUALE

Më i dalluari te Bashkimi sonte ishte Jordan Capps me 29 pikë, 8 kërcime e 5 asistime, kurse te Lipjani u veçua Maurice Williams me 20 pikë, 6 kërcime e 4 asistime.

Pas 5 xhirove, Bashkimi ka bilanc 2-3, kurse Lipjani 1-4. Sa i përket xhiros së ardhshme, Bashkimi i shkon Boreas, kurse Lipjani e pret Yllin.

VOTIMET

Mulaomerovic më i miri i FIBA Europe Cup 18/19

8 May, 2019 @13:08

Trajneri i reprezentacionit të Kosovës dhe i Prishtinës, Damir Mulaomerovic, është përzgjedhur trajneri më i mirë i sezonit në FIBA…

TOP 3 / FIBA EUROPE CUP

Dy ish-lojtarët e Prishtinës në TOP3 të FIBA Europe Cup

8 May, 2019 @12:52

Me votat e fansave të FIBA Europe Cup, dy ish-lojtarët e Prishtinës u futën në TOP 3shen e kësaj gare. …

RAHOVECI - PRISHTINA

Rahoveci për barazim, Prishtina për titull

8 May, 2019 @10:51

Ndeshja e katërt në serinë finale të Superlgës së Kosovës në basketboll në mes të Prishtinës dhe Rahovecit, do të…

GAME 3: PRISHTINA - RAHOVECI

Prishtina rikthen avantazhin e serisë

7 May, 2019 @22:27

Pas humbjes në ndeshjen e dytë të serisë, Prishtina është këndellur dukshëm në ndeshjen e tretë dhe me dominim total…

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç3: Thellohet epërsia në Prishtinë

7 May, 2019 @22:00

Pas 30 minutave lojë, rezultati në ndeshjen Prishtina - Rahoveci është 85-63 në favor të Prishtinës. Divine Myles është më…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga