Të gjitha lajmet

BASHKIMI - LIPJANI

Jo lehtë, por kampioni s’lejon befasi

Foto: D.SH / TOPSPORTI

Jo lehtë, por kampioni s’lejon befasi

20 October, 2018 @18:57

Në ndeshjen hapëse të xhiros së pestë të Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi ka shënuar fitore jo të lehtë me rezultat 82-77 ndaj Lipjanit.

Skuadra mysafire ishte më e mirë në pjesën e parë, mirëpo përvoja e kampionit në fuqi bëri që rezultati të përmbyset në pjesën e dytë dhe ndeshja u mbyll me fitoren e vendasve, përkundër faktit që skuadra e Lipjanit nuk u dorëzua deri në fund të takimit.

TABELA AKTUALE

Më i dalluari te Bashkimi sonte ishte Jordan Capps me 29 pikë, 8 kërcime e 5 asistime, kurse te Lipjani u veçua Maurice Williams me 20 pikë, 6 kërcime e 4 asistime.

Pas 5 xhirove, Bashkimi ka bilanc 2-3, kurse Lipjani 1-4. Sa i përket xhiros së ardhshme, Bashkimi i shkon Boreas, kurse Lipjani e pret Yllin.

DATA E SOTME, VITI 2016

4 vjet më parë, Prishtina festoi mbrojtjen e titullit në BIBL

20 April, 2020 @0:08

Ka qenë pikërisht data e sotme, 20 prill, e vitit 2016, kur Prishtina mposhti skuadrën malazeze Mornar të Tivarit për…

YLLI STATS

Zekiqi e Bunjaku yjet e Yllit në 2019/20

TOPSPORTI / A.P

19 April, 2020 @20:48

Në stinorin e anuluar në Superligë, Samir Zekiqi dhe Valon Bunjaku luajtën rolin kryesor në suksesin e Yllit. Ylli arriti…

RAHOVECI STATS

Kapiteni në TOP 3 të kërcimeve te Rahoveci

TOPSPORTI/ A.P

19 April, 2020 @1:49

Në stinorin e anuluar Rahoveci në mënyrë ekipore ka rrëmbyer 934 kërcime në Superligë. Tre basketbollistë të Rahovecit arritën ta…

RAHOVECI STATS

Me 12 ndeshje bëhet asituesi më i mirë te Rahoveci

TOPSPORTI / A.P

18 April, 2020 @22:23

Amerikani i Rahovecit, Christian Bradford, ishte asistuesi më i mirë te Rahoveci në stinorin e anuluar 2019/20 në Superligë. Bradford…

RAHOVECI STATS

Koshashënuesit më të mirë te Rahoveci 2019/20

TOPSPORTI / A.P

18 April, 2020 @18:17

Tre basketbollistet e Rahovecit, arritën ta kalojnë shifrën e 200 pikëve në stinorin e anuluar 2019/20 në Superligë. Joshua McFolley,…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga