Të gjitha lajmet

PAS VENDIMIT

KB Borea bie edhe nga Liga e Parë

TOPSPORTI/ Arkiv/ A. Paçarizi

KB Borea bie edhe nga Liga e Parë

22 May, 2020 @23:36

Skuadra pejane e basketbollit, KB Borea, pas rënies në stinorin e kaluar nga Superliga e Kosovës ka vazhduar me formë jo të mirë dhe tash ka rënë edhe nga Liga e Parë e Kosovës në basketboll.

Ekipi i ri pejan ka qenë i fundit në klasifikim të Ligës së Parë të Kosovës në basketboll dhe kështu pas vendimit të sotëm të FBK-së, ata do të bien një rang mëposhtë, në Ligën e Dytë të Kosovës në basketboll.

TABELA AKTUALE

Në vend të Boreas, në Ligë të Parë vjen ekipi me bilans më të mirë nga Liga e Dytë KB Megasports nga Prizreni.

Gjasat për të shpëtuar stinorin në Ligë të Parë ka KB Newbasket nga Prizreni, që do të luaj gjatë shtatorit në PlayOut ndaj ekipit nga Liga e Dytë, AS Kastrioti. Fituesi i këtij dueli të PlayOuti do të luaj në stinorin 2020/21 në Ligë të Parë, ndërsa humbësi në Ligë të Dytë.

PROMOVOHEN

KB Megasport hyn në Ligën e Parë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @22:07

Skudara prizrenase, KB Megasport, do të jetë anëtarja më e re e Ligës së Parë të Kosovës në basketboll. …

MITROVICË

Në shtator Trepça luan PlayOutin për shpëtim të stinorit në Superligë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:42

Me Vendimin e sotëm të Bordit të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është bërë e ditur se ish kampionia…

FERONIKELI & LIPJANI BIEN

Feronikeli e Lipjani bien nga Superliga

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:14

Vendimi i fundit i Bordit të Federatës së Baskebollit të Kosovës (FBK) ka bërë që Feronikeli dhe Lipjani të bien…

GJAKOVË

Vëllaznimi në Superligë!

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @16:03

Skuadra e Vëllaznimit që ishte në vend të parë të Ligës së Parë të Kosovës në basketboll është promovuar në…

EKSKLUZIVE: ARBEN FETAHU

Drejt ligës mbarëkombëtare

Arben Fetahu, kryetar i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) / Foto: FBK

9 May, 2020 @15:35

Prej kohërave kur basketbolli i Kosovës luhej në shkolla të mesme, aq sa lejonte okupatori, në investime marramendëse të pasluftës…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë