Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KASTRIOTI (F) - BASHKIMI (F)

KBF Bashkimi deklason Kastriotin

FOTO / Arkiv

KBF Bashkimi deklason Kastriotin


22 January, 2022 @21:05

Skuadra e femrave të Bashkimit, kanë regjistruar një fitore të lehtë kundër Kastriotit me rezultat 21-151.

Vashat e Bashkimit në çerekun e parë nuk pësuan asnjë pikë, derisa shënuan 46 pikë, për ta deklasuar deri në fund skuadrën e Kastriotit.

Erjona Krasniqi me 27 pikë, 13 asistime, 9 topa të rrëmbyer dhe me 4 kërcime ishte më e dalluara te Bashkimi, derisa u ndihmua edhe nga Meria Bilalli me 26 pikë, 8 kërcime e 7 topa të rrëmbyer dhe Besjana Martinaj me 24 pikë, 8 asistime e 7 topa të rrëmbyer.

Te Kastrioti asnjë basketbollista nuk luajti me pikë dyshifrore, derisa më e mira ishte Era Aliu me 9 pikë e 12 kërcime.

TABELA AKTUALE

Bashkimi me 8 fitore e 4 humbje gjendet në pozitën e tretë, kurse seria jo e mirë e Kastriotit ngritet në 12 humbje.

Në xhiron tjetër Bashkimi takohet me Penzën, derisa Kastrioti me Trepçën.


DRITA - TREPÇA

Fitorja e parë e vitit

FBK Superliga

Fitorja e parë e vitit

22/01/22 @ 20:54

DRITA - TREPÇA

Ç3: Trepça afër fitores, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Trepça afër fitores, edhe 10 minuta lojë

22/01/22 @ 20:05

DRITA - TREPÇA

Thellohet epërsia, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Thellohet epërsia, mbyllet pjesa e parë

22/01/22 @ 19:33

DRITA - TREPÇA

Ç1: Rezultati i ngushtë (Drita-Trepça)

FBK Superliga

Ç1: Rezultati i ngushtë (Drita-Trepça)

22/01/22 @ 19:12

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Drita - Trepça

FBK Superliga

Pesëshet e para: Drita - Trepça

22/01/22 @ 18:56

FBK

Ndeshjet e basketbollit, pa shikues deri më 4 shkurt

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Ndeshjet e basketbollit, pa shikues deri më 4 shkurt

22/01/22 @ 12:07

MH PRISHTINA - ISTOGU

Istogu fiton ngushtë MH Prishtinën

FBK Liga e Parë

Istogu fiton ngushtë MH Prishtinën

21/01/22 @ 20:41

NEW BASKET - VËLLAZNIMI

New Basket-Vëllaznimi, fituesi caktohet pas 2 vazhdimeve

FBK Liga e Parë

New Basket-Vëllaznimi, fituesi caktohet pas 2 vazhdimeve

21/01/22 @ 19:25

FBK

Ndeshjet e basketbollit, pa shikues deri më 4 shkurt

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Ndeshjet e basketbollit, pa shikues deri më 4 shkurt

22/01/22 @ 12:07

DUELET DHE ORARI I NDESHJEVE

Pa derbi, favoritet presin fitore

FBK Liga e Femrave

Pa derbi, favoritet presin fitore

21/01/22 @ 13:59

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XI)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XI)

18/01/22 @ 15:09

KBF VËLLAZNIMI - KBF BASHKIMI

Edhe KBF Bashkimi e hap vitin me fitore

FBK Liga e Femrave

Edhe KBF Bashkimi e hap vitin me fitore

17/01/22 @ 12:52

KBF TREPÇA - KBF PENZA

Kampionja fillon stinorin pranveror me fitore

FBK Liga e Femrave

Kampionja fillon stinorin pranveror me fitore

17/01/22 @ 12:25

KBF PRISHTINA - KBF KASTRIOTI

Rushiti me quadruple-double, Prishtina pa probleme

FBK Liga e Femrave

Rushiti me quadruple-double, Prishtina pa probleme

17/01/22 @ 11:52

INTERNATIONAL

Ish-trajneri i KBF Bashkimit në Superligën Turke

FBK Liga e Femrave/International

Ish-trajneri i KBF Bashkimit në Superligën Turke

07/01/22 @ 19:33

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi përfundon afatin kalimtar me amerikanen Hill

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi përfundon afatin kalimtar me amerikanen Hill

07/01/22 @ 19:28

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi vazhdon me përforcime

FBK Liga e Femrave/Transfere

KBF Bashkimi vazhdon me përforcime

06/01/22 @ 23:09

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi përforcohet me ish-lojtaren e Los Angeles Sparks

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi përforcohet me ish-lojtaren e Los Angeles Sparks

03/01/22 @ 18:58


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave