Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRITA - TREPÇA

Fitorja e parë e vitit

Fitorja e parë e vitit


22 January, 2022 @20:54

Skudra e Trepçës e kaloi pa taleshe pengesën e Dritës, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 57-117.

Drita luftoi vetëm në çerekun e parë e Trepçën (17-22), kurse skuadra mitrovicase pas çdo çereku e thelloi epërsinë për ta regjistruar fitoren e radhës.

Samir Zekiqi me 19 pikë, ishte më i dalluari te skuadra mitrovicase. U dalluan edhe Drilon Hajrizi me 16 pikë e 10 asistime, Corban Collins me 14 pikë, 10 kërcime e 7 asistime dhe Andrew Gordon me 13 pikë e 11 kërcime.

Te Drita u veçuan Qëndrim Demi me 19 pikë, Isaiah Johson me 13 pikë e 12 kërcime dhe Laurant Ibrahimi me 10 pikë.

TABELA AKTUALE

Trepça ka bilans prej 11 fitoreve e 6 humbjeve, kurse vazhdon seria pa fitore e Dritës. Skuadra gjilanase ka 0 fitore e 17 humbje rresht.

Në xhiron tjetër Trepça e pret Pejën, derisa Drita takohet me Prizrenin.


DRITA - TREPÇA

Ç3: Trepça afër fitores, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Trepça afër fitores, edhe 10 minuta lojë

22/01/22 @ 20:05

DRITA - TREPÇA

Thellohet epërsia, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Thellohet epërsia, mbyllet pjesa e parë

22/01/22 @ 19:33

DRITA - TREPÇA

Ç1: Rezultati i ngushtë (Drita-Trepça)

FBK Superliga

Ç1: Rezultati i ngushtë (Drita-Trepça)

22/01/22 @ 19:12

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Drita - Trepça

FBK Superliga

Pesëshet e para: Drita - Trepça

22/01/22 @ 18:56

FBK

Ndeshjet e basketbollit, pa shikues deri më 4 shkurt

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Ndeshjet e basketbollit, pa shikues deri më 4 shkurt

22/01/22 @ 12:07

MH PRISHTINA - ISTOGU

Istogu fiton ngushtë MH Prishtinën

FBK Liga e Parë

Istogu fiton ngushtë MH Prishtinën

21/01/22 @ 20:41

NEW BASKET - VËLLAZNIMI

New Basket-Vëllaznimi, fituesi caktohet pas 2 vazhdimeve

FBK Liga e Parë

New Basket-Vëllaznimi, fituesi caktohet pas 2 vazhdimeve

21/01/22 @ 19:25

DRITA - TREPÇA

Ç3: Trepça afër fitores, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Trepça afër fitores, edhe 10 minuta lojë

22/01/22 @ 20:05

DRITA - TREPÇA

Thellohet epërsia, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Thellohet epërsia, mbyllet pjesa e parë

22/01/22 @ 19:33

DRITA - TREPÇA

Ç1: Rezultati i ngushtë (Drita-Trepça)

FBK Superliga

Ç1: Rezultati i ngushtë (Drita-Trepça)

22/01/22 @ 19:12

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Drita - Trepça

FBK Superliga

Pesëshet e para: Drita - Trepça

22/01/22 @ 18:56

FBK

Ndeshjet e basketbollit, pa shikues deri më 4 shkurt

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Ndeshjet e basketbollit, pa shikues deri më 4 shkurt

22/01/22 @ 12:07

DUELET E XHIROS DHE ORARI

Trepça don fitoren e parë të vitit, derbi në Prizren

FBK Superliga

Trepça don fitoren e parë të vitit, derbi në Prizren

21/01/22 @ 14:56

FINAL 8

Final 8 mbahet në Karagaç!

FBK Superliga/Kupa e Kosovës

Final 8 mbahet në Karagaç!

20/01/22 @ 16:10

BASHKIMI

Me mesatare 20 PPN, ky është përforcimi i ri i Bashkimit

FBK Superliga/Transfere

Me mesatare 20 PPN, ky është përforcimi i ri i Bashkimit

19/01/22 @ 20:28

LATINO-AMERIKANI TE PEJA

Peja gjen zëvendësim për Ilterin, zyrtarizon përforcimin e ri

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Peja gjen zëvendësim për Ilterin, zyrtarizon përforcimin e ri

19/01/22 @ 15:26

INTERNATIONAL

Ish-trajneri i Trepçës dhe Rahovecit, shkarkohet për 15 ditë

FBK Superliga/International

Ish-trajneri i Trepçës dhe Rahovecit, shkarkohet për 15 ditë

19/01/22 @ 12:17


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga