Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi vazhdon me përforcime

KBF Bashkimi vazhdon me përforcime


6 January, 2022 @23:09

Skuadra e femrave të Bashkimit, arriti marrëveshje me basketbollisten amerikane D’Asia Chambers.

Chambers është e gjatë 182 cm dhe luan në pozitat 2 dhe 3.

D’Asia gjatë karrierës së tij ka luajtur në plot skuadra në Evropë, derisa së fundi kishte një mesatare prej 18.5 pikëve, 8.6 kërcimeve dhe 5 asistimeve për ndeshje.

TABELA AKTUALE

Bashkimi aktualisht gjendet në pozitën e tretë me 6 fitore e 4 humbje.


MEGASPORTS

Drini Rexha kalon te Megasportsi

FBK Liga e Dytë

Drini Rexha kalon te Megasportsi

06/01/22 @ 19:00

#41

Pensionohet fanella e Nowitzkit

NBA

Pensionohet fanella e Nowitzkit

06/01/22 @ 17:05

MICHAEL GREEN

Green lirohet nga Prizreni, transferohet te lideri

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Green lirohet nga Prizreni, transferohet te lideri

05/01/22 @ 22:03

EUROLEAGUE

Shtyhen 8 nga 9 ndeshjet e xhiros 19 në Euroleague

Euroleague

Shtyhen 8 nga 9 ndeshjet e xhiros 19 në Euroleague

05/01/22 @ 14:02

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi përforcohet me ish-lojtaren e Los Angeles Sparks

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi përforcohet me ish-lojtaren e Los Angeles Sparks

03/01/22 @ 18:58

RAHOVECI

Edhe Rahoveci nis përgatitjet

FBK Superliga

Edhe Rahoveci nis përgatitjet

03/01/22 @ 18:36

RAHOVECI

Malinkov rikthehet në Superligë të Kosovës

FBK Superliga/Transfere

Malinkov rikthehet në Superligë të Kosovës

03/01/22 @ 16:30

BASHKIMI

Bashkimi fillon stërvitjet

FBK Superliga

Bashkimi fillon stërvitjet

03/01/22 @ 15:04

KUPA E KOSOVËS

FBK hap konkursin për organizimin e Kupës

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës

FBK hap konkursin për organizimin e Kupës

03/01/22 @ 10:49

MË E VOTUARA

Valbona Bytyqi më e votuara nga tifozët

FBK Liga e Femrave

Valbona Bytyqi më e votuara nga tifozët

02/01/22 @ 17:15

KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi përforcohet me ish-lojtaren e Los Angeles Sparks

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi përforcohet me ish-lojtaren e Los Angeles Sparks

03/01/22 @ 18:58

KUPA E KOSOVËS

FBK hap konkursin për organizimin e Kupës

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës

FBK hap konkursin për organizimin e Kupës

03/01/22 @ 10:49

MË E VOTUARA

Valbona Bytyqi më e votuara nga tifozët

FBK Liga e Femrave

Valbona Bytyqi më e votuara nga tifozët

02/01/22 @ 17:15

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave/Transfere

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar

30/12/21 @ 21:33

KBF PRISHTINA

Liderja përforcohet me ish-lojtaren nga WNBA

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Liderja përforcohet me ish-lojtaren nga WNBA

24/12/21 @ 16:20

PENZA

Melita Luci largohet nga Penza

FBK Liga e Femrave

Melita Luci largohet nga Penza

21/12/21 @ 21:24

FBK

Afati kalimtar në basketboll, FBK cakton datat

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18/Transfere

Afati kalimtar në basketboll, FBK cakton datat

19/12/21 @ 15:59

KUPA e KOSOVËS

Kupa e Kosovës, kuptohen çiftet

FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës

Kupa e Kosovës, kuptohen çiftet

14/12/21 @ 16:42

KBF BASHKIMI - KBF TREPÇA

Fitorja e dytë brenda dy ditëve ndaj Trepçës

FBK Liga e Femrave

Fitorja e dytë brenda dy ditëve ndaj Trepçës

13/12/21 @ 21:41

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (X)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (X)

13/12/21 @ 17:33


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave