Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GAME 1: KBF PRISHTINA - KBF TREPÇA

KBF Prishtina hap Play Offin me fitore

KBF Prishtina hap Play Offin me fitore


30 March, 2022 @18:10

Liderja e stinorit të rregullt, KBF Prishtina, formën e saj ka vazhduar edhe në Play Off.

Skuadra e vetme pa humbje në këtë stinor në Ligën e Femrave, Prishtina, e nisi me fitore edhe në Play Off, ku në ndeshjen e parë gjysmëfinale e mposhti Trepçën me rezultat 76-64.

Vashat prishtinase në çerekun e parë shënuan 19 pikë dhe pësuan 7 pikë. Trepça në pjesën e mbetur nuk u dorëzua dhe luftoi për fitore, por Prishtina e kishte kontrollin.

Prishtina në këtë ndeshje luajti pa Sarah Mgbeike, derisa më e dalluara ishte Agnesa Rrahmani me 22 pikë, 7 kërcime e 5 asistime. Agnesa u ndihmua edhe nga

Stasha Carey me 16 pikë e 10 kërcime, Arbnore Përquku me 15 pikë, 8 kërcime e 7 asistime dhe Diellza Dekaj me 12 pikë.

Te Trepça u veçuan Ta’Sharra Jeffries me 35 pikë, 5 kërcime, 5 topa të rrëmbyer e 3 asistime dhe Kelly Santos me 14 pikë, 15 kërcime e 5 asistime. Dy basketbollistet ishin të vetmet me pikë dyshifrore te skuadra mitrovicase.

SKEMA E PLAY OFFIT

Prishtina me këtë fitore kaloi 1-0 në epërsi në seri. Ndeshja e dytë do të luhet në Mitrovicë. Skuadra e cila shënon 2 fitore kualifikohet në finale.


TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XX)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XX)

29/03/22 @ 22:05

MVP @ GAMEWEEK 24

Darrell Davis MVP i Xhiros XXIV

FBK Superliga

Darrell Davis MVP i Xhiros XXIV

29/03/22 @ 15:47

PLAYOFF QUARTERFINALS

Çerekfinalet nisin nesër

Liga Unike

Çerekfinalet nisin nesër

29/03/22 @ 12:30

GRUPMOSHAT

Peja DT fiton Kupën e Kosovës për U12

FBK Superliga U18

Peja DT fiton Kupën e Kosovës për U12

29/03/22 @ 12:13

TRANSFERET TE LIGA E FEMRAVE

Të gjitha përforcimet te Superliga e femrave

FBK Liga e Femrave/Transfere

Të gjitha përforcimet te Superliga e femrave

15/08/23 @ 14:18

NË GJAKOVË

Vajzat U-20 në përgatitje, para evropianit

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Vajzat U-20 në përgatitje, para evropianit

03/06/23 @ 11:51

ORGANIZIMI I RADHËS

FIBA 3x3 Women’s Series për herë të parë në Prishtinë

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FIBA 3x3 Women’s Series për herë të parë në Prishtinë

05/05/23 @ 18:39

PEJANET FITOJNË

Peja 03 kampione e Ligës së Parë, inkuadrohet në Superligë

FBK Liga e Femrave

Peja 03 kampione e Ligës së Parë, inkuadrohet në Superligë

24/04/23 @ 13:52

U16 VAJZAT

Peja 03 fiton Kupën e U16

FBK Liga e Femrave

Peja 03 fiton Kupën e U16

12/04/23 @ 02:14

KBF BASHKIMI - KBF PRISHTINA

KBF Bashkimi kompleton “tripletën”, shpallet kampion i Kosovës

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi kompleton “tripletën”, shpallet kampion i Kosovës

11/04/23 @ 22:12

SERIA SHKON NË NDESHJEN E PESTË DHE TË FUNDIT

Highlights: KBF Prishtina - KBF Bashkimi

FBK Liga e Femrave

Highlights: KBF Prishtina - KBF Bashkimi

08/04/23 @ 16:56

LUFTA PËR TITULL - NË NDESHJEN E PESTË

Barazohet seria në 2-2! Vendimtarja të martën

FBK Liga e Femrave

Barazohet seria në 2-2! Vendimtarja të martën

08/04/23 @ 00:28

VIDEO NGA NDESHJA

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Prishtina

FBK Liga e Femrave

Highlights: KBF Bashkimi - KBF Prishtina

05/04/23 @ 13:54

TRIUMF DRAMATIK, BASHKIMI NJË HAP PARA TITULLIT

Dramatike, Aulona Muhadri sjell fitoren e Bashkimit në serinë finale

FBK Liga e Femrave

Dramatike, Aulona Muhadri sjell fitoren e Bashkimit në serinë finale

04/04/23 @ 22:09


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave