Të gjitha lajmet

KHIMKI - PANATHINAIKOS

Khimki në formë, mposht edhe Panathinaikosin

Khimki në formë, mposht edhe Panathinaikosin

29 October, 2019 @21:07

Skuadra ruse Khimki, formën e mirë në Euroleague e vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Panathinaikosit.

Khimki e mposhti gjigandin grek me rezultat 103-86.

Loja ekipore e Khimkit, ndikoi edhe në rezultat. Skuadra ruse luajti me 9 lojtarë, derisa 6 prej tyre luajtën me pikë dyshifrore.

Ylli i ndeshjes ishte Alexey Shved me 26 pikë e 7 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Janis Timma me 16 pikë, 8 kërcime e 6 asistime.

Te Panathinaikosi u dalluan Jimmer Fredette me 16 pikë dhe Nick Calathes me double-double prej 10 pikëve e 11 asistimeve.

Khimke gjendet në pozitën e katërt me 4 fitore e 1 humbje, kurse Panathinaikos ka bilanc prej 2 fitoreve e 3 humbjeve deri më tani.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga