Të gjitha lajmet

SHORTI PËR BOTËRORIN 2023

Kosova sot i mëson kundërshtarët për Botërorin 2023

Kosova sot i mëson kundërshtarët për Botërorin 2023

Teksti: FBK

29 October, 2019 @9:07

Shorti për Raundin e Parë të parakualifikimeve për FIBA Kupën e Botës 2023 do të mbahet sot në Shtëpinë e Basketbollit (selinë qendrore të FIBA Botës) në Mies të Zvicrës me fillim nga ora 13:00.

Tetë (8) Përfaqësuese janë regjistruar për të marrë pjesë në parakualifikimet për FIBA Kupën e Botës 2023 e ato janë: Kosova, Shqipëria, Bjellorusia, Qipro, Islanda, Luksemburgu, Portugalia dhe Sllovakia.

Shorti në do të jetë “live streamed” dhe do të mund ta ndiqni në rrjetet sociale të FIBA-s dhe të Federatës së Basketbollit të Kosovës.

NDARJA E VAZOVE, PARA SHORTIT:

Vazo 1: Islanda dhe Bjellorusia;

Vazo 2: Portugalia dhe Sllovakia;

Vazo 3: Kosova dhe Qipro;

Vazo 4: Luksemburgu dhe Shqipëria.

Garat në parakualifikimet për FIBA Kupën e Botës 2023 do të fillojnë në shkurt të vitit 2020 dhe do të përfundojnë në shkurt 2021.

EKSKLUZIVE: ARBEN FETAHU

Drejt ligës mbarëkombëtare

Arben Fetahu, kryetar i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) / Foto: FBK

9 May, 2020 @15:35

Prej kohërave kur basketbolli i Kosovës luhej në shkolla të mesme, aq sa lejonte okupatori, në investime marramendëse të pasluftës…

FIBA EUROPE

Video-konferenca e FIBA Europe, Fetahu kërkoi përkrahje

29 April, 2020 @15:36

Në mbledhjen e sotme me Kryetarin e FIBA Europe, Turgay Demirel, Nënkryetearët Jean Pierre Siutat, Carmen Tocala dhe John Goncalves,…

CHRIS MARMARINOS

Selektori i Kosovës: Qëndrojmë të bashkuar përballë kësaj sfide globale

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 April, 2020 @12:53

Përzgjedhësi i Kosovës në basketboll, Christos Marmarinos, ka folur për faqen zyrtare të FBK-së sot, duke dhënë mesazh për të…

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

NGA FEDERATA

Përgatitjet për evropianin në Prishtinë, po vazhdojnë

30 March, 2020 @11:25

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) është duke vazhduar me përgatitjet për FIBA U16 Kampionatin, Divizioni C sipas planit të…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja