Të gjitha lajmet

MIAMI HEAT

Kingu në akcion

REUTERS/Lucy Nicholson

Kingu në akcion

18 January, 2013 @12:51

Derbin e shumëpritur ndërmjet Los Angeles Lakers dhe Miami Heat, e fitoi kampioni aktual Miami Heat. Ndeshja ishte e barabartë deri në dy minutat e fundit të ndeshjes, ku me një seri prej 9-0-ve, skuadra mysafire Miami arriti ta mposht Lakersin me rezultat 99-90.

Ndërsa LeBron Jamesi, e fitoi duelin kundër Kobe Bryantit, nga i cili u mposht në votimet e All Starit, ku shpërtheu me 39 pikë, 8 asistime e 7 kërcime, kurse Black Mamba luajti me 22 pikë dhe mbeti nën shkëlqimin e King Jamesit.

Miami Heat me këtë fitore arriti bilancin prej 26 fitoreve e 12 humbjeve në Konferencën Lindore dhe gjendet në krye të tabelës, ndërsa Lakers është shumë larg cakut të play offit me 17 fitore e 22 humbje. 

MICHAEL JORDAN NË MEMO PËR KOBE BRYANT

Jordan në lot, “Ai ishte vëllau im”

Foto: clutchpoints

24 February, 2020 @23:38

Legjenda e basketbollit amerikan dhe botëror, Michael Jordan, në natën ku u kujtua Kobe Bryant pas humbjes tragjike të jetës…

LIVERPOOL 3-2 WEST HAM UNITED

Barazim rekordi dhe përmbysje, për të vazhduar dominimin total

Foto: premierleague.com

24 February, 2020 @23:09

Liverpool nuk ka lejuar të befasohet nga West Ham Unitedi i David Moyesit, të cilët rezultatin prej 1-0 e kthyen…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (12)

24 February, 2020 @18:22

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 12 në Ligën e Femrave në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

BASTORET

Bastoret: Maqedonia Veriore favorite ndaj Kosovës

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 February, 2020 @16:31

Kanë dalë bastet për ndeshjet e PlayOffit për EURO 2020, ku bën pjesë edhe Kosova. Kështu, bastorja bet365 që…

TICKETS MKD - KOS

Nis shitja e biletave për ndeshjen Maqedonia Veriore - Kosova

Foto: SportMedia/mk

24 February, 2020 @15:39

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se po fillon shitja e biletave për ndeshjen vendimtare mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës,…

Të gjitha lajmet nga