Të gjitha lajmet

RAPTORS - CLIPPERS

Leonardi merr unazën, e mposht ish-skuadrën

Leonardi merr unazën, e mposht ish-skuadrën

12 December, 2019 @11:07

Super ylli i Los Angeles Clippersave, Kawhi Leonard, për herë të parë pas transferimit të tij nga Toronto, është takuar me ish-skuadrën e tij në “Scotiabank Arena”.

Në NBA nëse një skuadër është shpallur kampione, në stinorin tjetër në ndeshjen e parë në shtëpi i dorëzohen unazat lojtarëve, e nëse ndonjë lojtar është larguar nga skuadra kampione, unaza atij i ipet në ndeshjen e parë qe ai e luan si kundershtar i kampionit.

Kawhi Leonard e mori unazën në fillim të ndeshjes, derisa nuk kishte mëshirë ndaj ish-skuadrës së tij në parket.

Clippers e mposhti Toronton me rezultat 92-112, kurse më i miri ishte Leonardi. Ai luajti me 23 pikë, 6 asistime e 5 kërcime.

Te Raptors u dallua Pascal Siakam me 24 pikë e 4 kërcime.

Clippers me 19 fitore e 7 humbje gjendet në pozitën e dytë në Konferencën Perëndimore, derisa Toronto me 16 fitore e 8 humbje është në pozitën e pestë në Lindje.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA