Të gjitha lajmet

Ç1: BASHKIMI - LIPJANI

Lipjani bindshëm në epërsi pas çerekut të parë

Lipjani bindshëm në epërsi pas çerekut të parë

12 January, 2020 @19:11

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes mes Bashkimit dhe Lipjanit, që po zhvillohet aktualisht në Sezai Surroi.

Pas 10 minutave të para lojë, çereku ka përfunduar me epërsi të mysafirëve që me lojë të mirë në dy minutat e fundit të ndeshjes kanë mbyllur në epërsi këtë pjesë loje 15-26.

Më efikasi te Bashkimi aktualisht është Terik Bridgeman me 8 pikë, ndërsa te Lipjani më i dalluari është Tamas Bruce me 14 pikë.

Raporti i plotë pas ndeshjes

FORMACIONET STARTUESE

Bashkimi-Lipjani, 5-shet startuese

12 January, 2020 @18:55

Dueli i fundit i Superligës për këtë fundjavë, Bashkimi dhe Lipjani nis pas pak ndërsa trajnerët e ekipeve kanë caktuar…

RAHOVECI 70-57 PRISHTINA

Rahoveci ia bën 3-0 Prishtinës, ngritet në tabelë

Foto: KBRahoveci/fb

12 January, 2020 @18:42

Skuadra e Rahovecit e drejtuar nga ish trajneri i Prishtinës, Marjan Ilievski, ka shënuar fitore ndaj kampionit aktual për të…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç3: Rahoveci 10 minuta larg fitores

12 January, 2020 @18:23

Rahoveci është 10 minuta larg fitores, kundër Prishtinës. Pas 30 minutave lojë, rezultati shënon 53-38 në favor të Rahovecit. Darell…

PJESA E PARË: RAHOVECI - PRISHTINA

Mbyllet pjesa e parë, 16 epërsia!

12 January, 2020 @17:46

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Rahoveci - Prishtina. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 33-17 në favor të…

RAHOVECI - PRISHTINA

Ç1: Rahoveci fillon furrishëm

12 January, 2020 @17:21

Rahoveci e nisi ndeshjen furrishëm ndaj Prishtinës. Rrezultati në çerekun e parë është 17-4 në favor të vreshtarëve. Darell Davis…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga