Të gjitha lajmet

PP: BASHKIMI - LIPJANI

Lipjani thellon epërsinë në pushim pjesëlojësh

Lipjani thellon epërsinë në pushim pjesëlojësh

12 January, 2020 @19:40

Pas epërsisë befasuese në çerek të parë të ndeshjes 15-26 të Lipjanit, pritej rikthimi i Bashkimit në çerek të dytë.

Por, ekipi prizrenas kaloi edhe më keq në çerek të dytë. Mysafirët e fituan këtë çerek 13-23 për përfundimtaren e pjesës së parë 28-49.

Më efikasi te Bashkimi për momentin mbetet Bridgeman me 8 pikë. E te Lipjani dyshja e huaj po shkëlqen, derisa Bruce tashmë ka arritur shifrën e 20 pikëve.

Raporti i plotë pas ndeshjes.

BASHKIMI - LIPJANI

Befasia e stinorit deri tash: Lipjani mposht Bashkimin

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

12 January, 2020 @20:34

Lipjani ka arritur fitoren e parë të sezonit që në xhiron e parë të pjesës së dytë të garave të…

Ç3: BASHKIMI - LIPJANI

Lipjani para fitores së parë sezonale

12 January, 2020 @20:16

Lipjani as në pjesë të dytë nuk ka lejuar ngushtim të rezultatit. Bashkimi përkundër se tentoi, nuk arriti asgjë. …

Ç1: BASHKIMI - LIPJANI

Lipjani bindshëm në epërsi pas çerekut të parë

12 January, 2020 @19:11

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes mes Bashkimit dhe Lipjanit, që po zhvillohet aktualisht në Sezai Surroi. Pas…

FORMACIONET STARTUESE

Bashkimi-Lipjani, 5-shet startuese

12 January, 2020 @18:55

Dueli i fundit i Superligës për këtë fundjavë, Bashkimi dhe Lipjani nis pas pak ndërsa trajnerët e ekipeve kanë caktuar…

RAHOVECI 70-57 PRISHTINA

Rahoveci ia bën 3-0 Prishtinës, ngritet në tabelë

Foto: KBRahoveci/fb

12 January, 2020 @18:42

Skuadra e Rahovecit e drejtuar nga ish trajneri i Prishtinës, Marjan Ilievski, ka shënuar fitore ndaj kampionit aktual për të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga