Të gjitha lajmet

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani vs. Vëllaznimi, diferencë 10 pikë pas 20 minutave

TOPSPORTI / ARKIV

Lipjani vs. Vëllaznimi, diferencë 10 pikë pas 20 minutave

27 April, 2019 @19:50

Me rezultat 46-36 është mbyllur pjesa e parë mes Lipjanit dhe Vëllaznimit, të cilat mes vete po përballen për një vend në Superligë sezonin e ardhshëm.

Paraqitje fantastike për lipjanasit po zhvillon mitrovicasi Musab Mala, i cili ka shënuar plot 30 pikë për vetëm 20 minuta lojë deri më tash. Më i dalluari te Vëllaznimi në këtë pjesë është Atik Koshi me 14 pikë.

Kujtojmë që Vëllaznimi e ka fituar ndeshjen e parë të serisë me 3 pikë epërsi, ndërsa nëse Lipjani e fiton këtë ndeshje me 4 pikë epërsi e më tepër, pjesë e Superligës vitin e ardhshëm do të jetë Lipjani. Në të kundërtën, në Superligë ngjiten gjakovarët.

Raporti i plotë pas ndeshjes.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga