Të gjitha lajmet

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani vs. Vëllaznimi, diferencë 10 pikë pas 20 minutave

TOPSPORTI / ARKIV

Lipjani vs. Vëllaznimi, diferencë 10 pikë pas 20 minutave

27 April, 2019 @19:50

Me rezultat 46-36 është mbyllur pjesa e parë mes Lipjanit dhe Vëllaznimit, të cilat mes vete po përballen për një vend në Superligë sezonin e ardhshëm.

Paraqitje fantastike për lipjanasit po zhvillon mitrovicasi Musab Mala, i cili ka shënuar plot 30 pikë për vetëm 20 minuta lojë deri më tash. Më i dalluari te Vëllaznimi në këtë pjesë është Atik Koshi me 14 pikë.

Kujtojmë që Vëllaznimi e ka fituar ndeshjen e parë të serisë me 3 pikë epërsi, ndërsa nëse Lipjani e fiton këtë ndeshje me 4 pikë epërsi e më tepër, pjesë e Superligës vitin e ardhshëm do të jetë Lipjani. Në të kundërtën, në Superligë ngjiten gjakovarët.

Raporti i plotë pas ndeshjes.

NGA INFORMATORI

Dënimet nga dueli i fundit, 450 euro

Foto: KBRahoveci/fb

30 April, 2019 @14:12

Pas përfundimit të serisë gjysmëfinale në përballjet mes Rahovecit dhe Yllit, në Informatorin e fundit të botuar nga FBK-ja janë…

TERMINI I PARË I SERISË FINALE

Seria finale nis shpejt, ja formati

TOPSPORTI/ Arkiv

29 April, 2019 @23:51

Sot është përcaktuar edhe termini i ndeshjes së parë të serisë finale të PlayOffit të Superligës. Pas triumfeve ekspres…

NGA INFORMATORI

Dënohet gjyqtari dhe mbajtësi i statistikave

Foto: nga arkivi

29 April, 2019 @15:57

Në Informatorin e Superligës për ndeshjet e dyta të serisë gjysmëfinale të PlayOffit (Nr. 33), FBK ka bërë të ditur…

NGA INFORMATORI

900 euro gjobë Yllit

29 April, 2019 @14:08

Në Informatorin e publikuar sot për ndeshjet e dyta të serisë gjysmëfinale të PlayOffit në Superligë, është bërë e ditur…

GAME 3: RAHOVECI - YLLI

Historike, Rahoveci në finale!

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

28 April, 2019 @20:56

Stinori historik i Rahovecit, u zbukurua me finalen e madhe në Superligë. Pas finales në Kupën e Kosovës, Rahoveci duke…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga