Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FINALS: DRITA - ISTOGU

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Drita - Istogu

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Drita - Istogu


19 April, 2021 @18:05

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen e parë finale të Ligës së parë, në mes të Dritës - Istogut.

Pas 20 minutave lojë, rezutati është 47-39 në të mirë të Dritës.

Xzavier Barmore dhe Arian Memeti me nga 12 pikë secili, aktualisht janë më të dalluarit te skuadra gjilanase, kurse te Istogu Fisnik Juniku me 15 pikë.

Raporti i plotë pas ndeshjes.


FINALS: DRITA - ISTOGU

Ç1: Drita në epërsi pas 10 minutave

FBK Liga e Parë

Ç1: Drita në epërsi pas 10 minutave

19/04/21 @ 17:36

FINALS: DRITA - ISTOGU

Pesëshet e para: Drita - Istogu

FBK Liga e Parë

Pesëshet e para: Drita - Istogu

19/04/21 @ 17:03

TEAM OF THE SEMIFINALS

TOP 5-shja e gjysmëfinaleve (Liga e Parë)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e gjysmëfinaleve (Liga e Parë)

19/04/21 @ 15:25

PLAYOFFS

Orari i ndeshjeve të dyta të Play Offit

FBK Superliga

Orari i ndeshjeve të dyta të Play Offit

19/04/21 @ 13:14

KAMPI NACIONAL

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/International

8 trajnerë dhe 48 basketbollistë/e në Kampin Nacional të FBK-së

28/06/21 @ 15:11

REFEREE

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

22/06/21 @ 13:47

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

FBK

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

FBK Liga e Parë

FBK - Liga e Parë: Palestra të lidhura me FIBA

02/06/21 @ 14:24

NEW BASKET

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

FBK Liga e Parë

New Basket bëhet me lojtarin më të gjatë në Kosovë!

09/05/21 @ 23:32

TRANSFER

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

FBK Liga e Parë

Skuadra e Ligës së Parë zyrtarizon lojtarin e huaj për stinorin e ri

07/05/21 @ 17:59

NEW BASKET

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

FBK Liga e Parë

KB New Basket prezenton fanellat për stinorin 2021/22

03/05/21 @ 15:57

PLAY OUT

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë

Pejanët ngjiten në Ligën e Parë, ekipi nga Prizreni bie poshtë

01/05/21 @ 20:12

PLAY OUT / MEGASPORTS - BOREA

Sot caktohet skuadra e fundit e Ligës së Parë për edicionin 2021/22

FBK Liga e Parë

Sot caktohet skuadra e fundit e Ligës së Parë për edicionin 2021/22

01/05/21 @ 12:08

PLAY OUT

Vetëm një pikë dallim në çerekun e tretë të ndeshjes Trepça-Istogu

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Vetëm një pikë dallim në çerekun e tretë të ndeshjes Trepça-Istogu

29/04/21 @ 18:07


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë