Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGA UNIKE

Me dy duele sot nis Superkupa Mbarëkombëtare

Me dy duele sot nis Superkupa Mbarëkombëtare


Teksti: Liga Unike

13 October, 2021 @11:47

Vlora është qyteti mikpritës i Superkupës Mbarëkombëtare në konkurrencën e femrave. Ndeshjet gjysmëfinale zhvillohen më 13 Tetor, kurse finalja më 14 Tetor. Skuadrat pjesëmarrëse janë Flamurtari nga Vlora, Penza nga Peja, Partizani nga Tirana dhe Prishtina.

Në përballjen e parë takohen Prishtina dhe Partizani nga Tirana. Bardhekaltret nga Prishtina është fituese të Kupës së Kosovës, ndërsa së fundi ishin finaliste të Superkupës. Ndërkohë, Partizani ishte finalist i Kupës së Federatës së Shqipërisë.

Në sfidën tjetër takohen Penza dhe Flamurtari. Skuadra nga Peja së fundi fitoi Superkupën e Kosovës dhe është kampione e Kosovës, kurse Flamurtari fitoi së fundi fitoi Kupën e Federatës së Shqiptarë dhe është kampion i Shqipërisë.

Finalja zhvillohet të enjten nga ora 19:00. Kjo është hera e parë që organizohet Superkupa Mbarëkombëtare nga Liga Unike, kurse më pas do të fillojë Liga Unike te femrat me tri skuadra nga Kosova dhe tri nga Shqipëria.

Organizimi i Superkupës Mbarëkombëtare ndihmohet nga Federata e Basketbollit e Kosovës, Federata Shqiptare e Basketbollit dhe Klubi i Flamurtarit të Vlorës.

Orari

13 Tetor
16:00 Prishtina-Partizani
19:00 Flamurtari-Penza

14 Tetor

19:00 Finalja


VUSHTRRIA - DARDANËT

Vushtrria e hap stinorin me fitore në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Vushtrria e hap stinorin me fitore në Ligën e Parë

12/10/21 @ 23:40

PRISHTINA - AKADEMIK

Pas pauzës 4 vjeçare, Prishtina rikthehet me humbje në BIBL

Balkan League

Pas pauzës 4 vjeçare, Prishtina rikthehet me humbje në BIBL

12/10/21 @ 20:50

PRISHTINA - AKADEMIK

Ç3: Epërisa kalon te skuadra bullgare, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Epërisa kalon te skuadra bullgare, edhe 10 minuta lojë

12/10/21 @ 20:19

PRISHTINA - AKADEMIK

Ngushtohet epërsia në dy pikë, mbyllet pjesa e parë

Balkan League

Ngushtohet epërsia në dy pikë, mbyllet pjesa e parë

12/10/21 @ 19:47

PRISHTINA - AKADEMIK

Ç1: Prishtina me epërsi dyshifrore në çerekun e parë

Balkan League

Ç1: Prishtina me epërsi dyshifrore në çerekun e parë

12/10/21 @ 19:12

RAHOVEC

Fotis Takianos ndahet me KB Rahoveci, dihet zëvendësuesi

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Fotis Takianos ndahet me KB Rahoveci, dihet zëvendësuesi

11/10/21 @ 15:04

GJITHÇKA GATI

Pasnesër nis Superkupa mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Pasnesër nis Superkupa mbarëkombëtare

11/10/21 @ 14:54

LIGA UNIKE / SUPERKUPA

4 skuadra me traditë, në garë për trofeun e çmuar

Liga Unike

4 skuadra me traditë, në garë për trofeun e çmuar

08/10/21 @ 16:24

ORARI DHE DUELET

Orari i ndeshjeve të Superkupës Mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Orari i ndeshjeve të Superkupës Mbarëkombëtare

06/10/21 @ 15:56

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Femrave/Shqipëria/International/Liga tjera

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

23/09/21 @ 14:27

KARAGAÇ

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

20/09/21 @ 16:06

KARAGAÇ

Largohet Shoshi, Peja zyrtarizon zëvendësimin

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/International/Transfere

Largohet Shoshi, Peja zyrtarizon zëvendësimin

13/09/21 @ 18:11

DURRËS

Teuta vazhdon me Pelissierin në ekip

Liga Unike/Shqipëria/Liga tjera/Transfere

Teuta vazhdon me Pelissierin në ekip

04/09/21 @ 17:12

TIRANË

FSHB zgjedh kryetarin për mandat 4-vjeçar

Liga Unike/Shqipëria/Liga tjera

FSHB zgjedh kryetarin për mandat 4-vjeçar

04/09/21 @ 15:41

DURRËS

Teuta emëron trajnerin e ri

Liga Unike/International

Teuta emëron trajnerin e ri

23/08/21 @ 21:56


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike