Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

COACH OF THE YEAR

Muja Thaçi, trajneri i vitit në Gjeorgji

Muja Thaçi, trajneri i vitit në Gjeorgji


29 May, 2021 @23:41

Trajneri kosovar, i Dinamo Tbilisit, Muhamed Thaçi, ka kaluar një stinor fantastik në Gjerogji.

Skuadra e tij Dinamo arriti Play Offin dhe u eliminua në gjysmëfinale me rezultat 2-1 në seri.

Thaçi sipas Eurobasket.com, është zgjedhur trajneri i vitit në Gjerogji, pas rezultateve të mirë gjatë sezonit 2020/21.


 
Të gjitha lajmet nga International