Të gjitha lajmet

ILLMEN BAJRA

Mundësi e mirë për trofe

TOPSPORTI/ A. P.

Mundësi e mirë për trofe

11 February, 2020 @23:45

Trajneri më i ri në moshë i ekipeve të Superligës, Illmen Bajra, në prononcimin e tij para ndeshjes së Final 8 të Kupës së Kosovës ka thënë se Kupa është mundësi e shpejtë për të arritur te trofeu.

Bajra që në dy vitet e fundit ka festuar titullin e kampionit si ndihmës-trajner, një herë me Bashkimin dhe herën e fundit me Prishtinën, tash po kërkon si kryetrajner i Bashkimit të fitojë trofe.

SKEMA e KUPËS

“Jemi duke i njohur të gjithë kundërshtarët e mundshëm për Final 8. Besoj se synimet e skuadrës janë të arrijë sa më lartë. Duke marrë parasysh që Kupa është mundësia më e mirë dhe më e shpejtë për tu stolisur me një trofe, do të japim maksimumin për të arritur një gjë të tillë,” ka thënë Bajra në një prononcim të tijin për FBK-në para fillimit të fazës finale të Kupës.

ORARI I NDESHJEVE

Bashkimi do t’i vihet përballë nesër pasdite do të përballet me ekipin debutues të Superligës, Feronikelin. Ndeshja nis në ora 16:30 në Mizahir Isma, ndërsa Bashkimi nuk ka kujtime të mira nga Final 8 i vitit të kaluar, kur s’kishte arritur në katërshen më të mirë, pasi që ishte mposhtur nga rivali lokal, Prizreni.

SPECIALE

TOP 20 koshashënuesit e Superligës 2019/20

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

7 April, 2020 @23:15

Ky stinor i Superligës, që pritej të sillte ndër PlayOffet më interesante në dekadën e fundit, mbeti pa përfunduar për…

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

NGA FEDERATA

Përgatitjet për evropianin në Prishtinë, po vazhdojnë

30 March, 2020 @11:25

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) është duke vazhduar me përgatitjet për FIBA U16 Kampionatin, Divizioni C sipas planit të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga