Të gjitha lajmet

TREPÇA - FERONIKELI

Ndeshja e dytë dramatike i takoi Feronikelit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Ndeshja e dytë dramatike i takoi Feronikelit

3 November, 2019 @21:15

Pas ndeshjes dramatike në mes të Yllit dhe Pejës, një përfundim tjetër dramatik ndodhi në ndeshjen në mes të Trepçës dhe Feronikelit.

Në 25 sekondat e fundit të ndeshjes, Rinor Ahmeti shënoi nga vija e treshit për ta kaluar Niklin në dy pikë epërsi.

Trepça e kishte rastin për ta barazuar ndeshjen nga gjuajtjet e lira, por nuk e arritën këtë. Më pas, fauluan Arti Hajdarin, që shënoi njërën nga dy gjuajtjet dhe Feronikeli mposhti Trepçën, 95-97.

Arti Hajdari shkëlqeu në parket me 30 pikë, 5 kërcime, 5 topa të rrëmbyer e 4 asistime, derisa nuk pushoi për asnjë minutë. Hajdari u ndihmua edhe nga Ty Garland me 24 pikë dhe Brandon Scott me 15 pikë të tjera.

Te Trepça DJ Hanes ishte shumë afër shifrave triple-double duke luajtur me 34 pikëe, 10 kërcime e 7 asitime, por nuk mjaftoi performanca e tij për fitore.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e dytë rresht dhe e treta në total për Feronikelin, krahas 4 humbjeve që i ka, kurse Trepça e regjistroi humbjen e 6 në 7 ndeshjet e zhvilluara.

Në xhiron tjetër Feronikeli do të përballet me Bashkimin, derisa Trepça me Lipjanin.

RAHOVECI 90-75 PRIZRENI

Rahoveci mposht Prizrenin, bëhet lider i Superligës

3 November, 2019 @22:47

Rahoveci është në vend të parë të tabelës së Superligës. Vreshtarët kanë arritur të shënojnë fitore ndaj Prizrenit 90-75…

Ç3: RAHOVECI - PRIZRENI

Treshet e Veselit, thellojnë epërsinë e Rahovecit

3 November, 2019 @22:16

Alban Veseli është treguar vendimtar me përvojën e tij në çerekun e tretë të ndeshjes, duke qëlluar tre herë për…

PP: RAHOVECI - PRIZRENI

Prizreni ngushton epërsinë e vreshtarëve

3 November, 2019 @21:44

Ka përfunduar pjesa e parë në Mizahir Isma, ndërsa Prizreni ka treguar një lojë më të mirë në çerekun e…

Ç1: RAHOVECI - PRIZRENI

Rahoveci tetë pikë përpara

3 November, 2019 @21:23

Skuadra e Rahovecit ka mbyllur me tetë pikë epërsi çerekun e parë të ndeshjes ndaj Prizrenit. Starti i mirë…

STARTUESIT PËR NDESHJEN QË PËRCAKTON LIDERIN

5-shet e para: Rahoveci-Prizreni

TOPSPORT/ Arian Paçarizi

3 November, 2019 @20:52

Ndeshja përcaktuese për liderin e ri të Superligës nis pas pak, ndërsa trajnerët e ekipeve përkatëse, Rahoveci dhe Prizreni, kanë…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga