Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES: KOZUV - BASHKIMI

Nesër, ndaj ekipit të vetëm që e kanë mposhtur

TOPSPORTI/ A. P.

Nesër, ndaj ekipit të vetëm që e kanë mposhtur

4 February, 2019 @22:48

Ekipi i Bashkimit ka marrë rrugë për Gjevgjeli të Maqedonisë për tu ndeshur me skuadrën e Kozuvit.

Kozuv, është ekipi i vetëm në BIBL këtë stinor që ka pësuar nga Bashkimi dhe prizrenasit tash me trajner të ri do të kërkojnë që të shënojnë edhe fitoren e dytë në garë, për prestigj, pasi që kanë humbur gjasat për Play-Off.

TABELA AKTUALE

Jeronimo Sarin, trajneri i ri i Bashkimit do të debutojë në BIBL me ekipin e portokalltë, ndërsa njëjtë pritet që aty të jetë edhe Drilon Hajrizi, derisa Mike Martin vazhdon të vuajë nga ftohja dhe nuk do të luajë.

Përballja Kozuv-Bashkimi zhvillohët më 5 shkurt me fillim në ora 17:30 në palestrën 26 prilli të Gjevgjelisë, ndërsa drejtësinë në ndeshje do ta ndajnë: Dimitrios Bitis, Konstantinos Xenikakis dhe Constatinos Poursanidis. Dueli transmetohet nga Youtube kanali i ligës dhe sportmedia.tv.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga