Të gjitha lajmet

IBRI 73-84 PEJA

Peja kyren fazën e parë me fitore

TOPSPORTI/ A. P.

Peja kyren fazën e parë me fitore

4 February, 2020 @18:40

Peja ka shënuar fitoren e pestë të stinorit në BIBL, duke kaluar lehtë pengesën malazeze, Ibri, ndaj të cilëve krijoi avantazh heret në takim dhe ndeshjen e çoi pa telashe deri në fund.

Verdhezinjtë shënuan fitore 73-84 [10-24, 16-24, 29-19 dhe 18-17]. Më efikasit te Peja kanë qenë Richard Jackson e Drilon Hajrizi.

I pari kreu ndeshjen me double-double prej 20 pikëve e 13 kërcimeve, ndërsa i dyti dha 18 pikë në fitoren e ekipit të tij. E Henrik Sirko kontriboi me 17 pikë tjera e 5 kërcime.

Me këtë fitore, Peja ka arritur në bilansin prej 5-3 pas 8 ndeshjeve të zhvilluara në BIBL, ndërsa Ibri tash ka bilans 3-4 dhe në ndeshjen e fundit të stinorit të rregullt pret Rahovecin, dy ditë pas.

TABELA AKTUALE:

1. Academic 7-1
2. Peja 5-3
3. Vllaznia 2-6
4. Ibri 3-4
5. Rahoveci 2-5

LIGA TJETËR RAJONALE?!

Pranë formimit, edhe një ligë rajonale

1 June, 2020 @22:16

Mediat maqedonase kanë bërë të ditur se pas bisedimeve të njeriut të parë të Federatës së basketbollit të Bullgarisë Georgi…

STINORI 2020/21

BIBL thërret për aplikime për stinorin 2020/21

TOPSPORTI/ Arkiv/ Erdis Driza

1 June, 2020 @12:47

Liga ballkanike e basketbollit (BIBL) sot ka bërë njoftimin për përgatitjet e stinorit të ri aty, 2020/21. “Shpresojmë që…

RIKUJTIMI PËR FINAL FOUR

Para sezonit të ri, BIBL ri-njofton për Final Fourin në Karagaç

Foto: KBPeja/fb

1 June, 2020 @12:29

Në njoftimin e fundit nga liga ballkanike e basketbollit (BIBL), që ekipet e interesuara të bëhen gati për aplikim për…

PLANIFIKOHET STINORI I RADHËS

BIBL ka përgatitur kalendarin e ndeshjeve për 2020/21

2 May, 2020 @13:32

Njoftimi i radhës nga BIBL bën të ditur se duke shfrytëzuar në punë kohën e pandemisë, drejtuesit e ligës kanë…

FINAL FOUR KARAGAÇ 2020

Datat e Final Fourit në koordinim me FIBA

Foto: KBPeja

2 May, 2020 @13:05

Liga Ballkanike (BIBL) përkundër ligave tjera dhe kampionateve kombëtare, nuk ka shpallë përfundimin e stinorit 2019/20. Në një stinor…

Të gjitha lajmet nga Balkan League