Të gjitha lajmet

KUPA E SHQIPËRISË

Çereku i fundit 31-7, për të arritur finalen: Vllaznia - Goga Basket

Fotot: KB Vllaznia & KB Goga Basket / fb

Çereku i fundit 31-7, për të arritur finalen: Vllaznia - Goga Basket

4 February, 2020 @12:02

Vllaznia e Shkodrës dhe Goga Basket e Tiranës sonte do të përcaktojnë fituesin e Kupës së Shqipërisë në basketboll.

Dy skuadrat, në gjysmëfinalet e djeshme të zhvilluara në Feti Borova të Tiranës kanë fituar ndaj kundërshtarëve të tyre.

Derisa Goga Basket kaloi më lehtë Tiranën duke e mposhtur me 21 pikë dallim 109-85, Vllaznisë iu desht luftë shumë më e madhe ndaj Teutës së Durrësit për të arritur finalen.

GogaBasket

Shkodranët duke bërë rikthim të madh në lojë dhe me mbrojtje brilante në çerekun e fundit kanë arritur të fitojnë 83-80 ndaj durrësakëve.

E rezultati i çerekut të fundit, ka qenë 31-7 në të mirë të Vllaznisë, një mrekulli e madhe, e fituar pas një lufte për çdo top dhe mbrojtjeje fenomenale në këtë duel. Çereku i tretë i ndeshjes ishte mbyllur me rezultat 73-52 në të mirë të Teutës!

Finalja mes dy skuadrave fituese gjysmëfinaliste, Vllaznisë dhe Gogës zhvillohet në pasditen e sotme në Feti Borova të Tiranës me fillim prej orës 17:00, ku fituesi do të çojë lartë Kupën e Shqipërisë për sezonin 2019/20.

GogaBasket

WATCH LIVE

Shiko drejtpërdrejtë Portugalia-Shqipëria

20 February, 2020 @19:55

Në vegëzën mëposhtë mund të shihni përmes YouTube kanalit drejtpërdrejtë ndeshjen parakualifikuese për Botërorin 2023, Portugalia - Shqipëria.

Ç1: PORTUGALIA - SHQIPËRIA

Shqipëria në epërsi pas çerekut të parë

20 February, 2020 @19:52

Kuqezinjtë kanë kryer çerekun e parë të ndeshjes së parë parakualifikuese të tyre për Botërorin 2023 në epërsi. Me…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para: Portugalia-Shqipëria

20 February, 2020 @19:35

Pak para fillimit të ndeshjes, këto janë pesëshet e para në përballjen parakualifikuese për Botërorin 2023, ndërmjet Portugalisë dhe Shqipërisë.…

LISTA PËRFUNDIMTARE E KOSOVËS

Cilët lojtarë mbushën syrin e Marmarinos?! Kush mbeti jashtë listës përfundimtare?

Fotot: FBK/fb

19 February, 2020 @17:46

Selektori i ri i Kosovës, Christos Marmarinos, ka bërë përzgjedhjen e tij për listën përfundimtare të basketbollistëve të regjistruar për…

DUELET PARAKUALIFIKUESE

Terminet e stërvitjeve të Kosovës, nesër grumbullimi i parë

Foto: FBK

16 February, 2020 @16:35

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll do të bëj grumbullimin e parë të saj për këtë vit nesër, ku për herë…

Të gjitha lajmet nga International