Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRITA - PEJA

Peja me vështirësi triumfon kundër Dritës, ngritet në krye

FOTO / FBK

Peja me vështirësi triumfon kundër Dritës, ngritet në krye


14 October, 2021 @18:55

Peja me vështirësi ka triumfur ndaj skuadrës së vetme pa fitore, Dritës, duke e mposhtur me rezultat 81-91.

Drita përveç çerekut të parë që përfundoi me rezultat 10-20 për Pejën, nuk u dorëzua në asnjë moment, por megjithatë nuk arriti ta befasoi Pejën.

Alan Arnett ishte më i miri te Peja me 23 pikë e 16 kërcime, kurse u ndihmua edhe nga Dardan Berisha me 20 pikë e 6 kërcime.

Te Drita u dalluan Marcus Mayers me 25 pikë, 5 kërcime, 3 asistime e 3 topa të rrëmbyer dhe Arian Memeti me 15 pikë e 13 kërcime.

TABELA AKTUALE

Peja me një ndeshje më shumë ngritet në krye të Superligës me 5 fitore e 1 humbje, kurse Drita nuk u njoftua me fitore edhe në ndeshjen e gjashtë.

Në xhiron tjetër Peja e pret Yllin, derisa Drita takohet me Bashkimin.


DRITA - PEJA

Ç3: Peja 10 minuta afër fitores

FBK Superliga

Ç3: Peja 10 minuta afër fitores

14/10/21 @ 18:15

DRITA - PEJA

Peja ngrit epërsinë, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Peja ngrit epërsinë, mbyllet pjesa e parë

14/10/21 @ 17:41

DRITA - PEJA

Ç1: 10 epërsia pas 10 minutave lojë

FBK Superliga

Ç1: 10 epërsia pas 10 minutave lojë

14/10/21 @ 17:16

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Drita - Peja

FBK Superliga

Pesëshet e para: Drita - Peja

14/10/21 @ 16:54

SONTE

Prishtina apo Penza? Cila skuadër do ta merr Superkupën?

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Prishtina apo Penza? Cila skuadër do ta merr Superkupën?

14/10/21 @ 15:22

PRIZRENI - BASHKIMI

Prizreni fiton derbin lokal, përkohësisht ngritet në krye

FBK Superliga

Prizreni fiton derbin lokal, përkohësisht ngritet në krye

13/10/21 @ 21:50

SUPERKUPA

Penza mund Flamurtarin, kualifikohet në finale

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Penza mund Flamurtarin, kualifikohet në finale

13/10/21 @ 21:38

PRIZRENI - BASHKIMI

Ç3: Bashkimi nuk dorëzohet, ngushton epërsinë në 2 pikë

FBK Superliga

Ç3: Bashkimi nuk dorëzohet, ngushton epërsinë në 2 pikë

13/10/21 @ 21:04

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights: Drita - Peja

FBK Superliga

Highlights: Drita - Peja

14/10/21 @ 22:00

DRITA - PEJA

Ç3: Peja 10 minuta afër fitores

FBK Superliga

Ç3: Peja 10 minuta afër fitores

14/10/21 @ 18:15

DRITA - PEJA

Peja ngrit epërsinë, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Peja ngrit epërsinë, mbyllet pjesa e parë

14/10/21 @ 17:41

DRITA - PEJA

Ç1: 10 epërsia pas 10 minutave lojë

FBK Superliga

Ç1: 10 epërsia pas 10 minutave lojë

14/10/21 @ 17:16

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Drita - Peja

FBK Superliga

Pesëshet e para: Drita - Peja

14/10/21 @ 16:54

PRIZRENI - BASHKIMI

Prizreni fiton derbin lokal, përkohësisht ngritet në krye

FBK Superliga

Prizreni fiton derbin lokal, përkohësisht ngritet në krye

13/10/21 @ 21:50

PRIZRENI - BASHKIMI

Ç3: Bashkimi nuk dorëzohet, ngushton epërsinë në 2 pikë

FBK Superliga

Ç3: Bashkimi nuk dorëzohet, ngushton epërsinë në 2 pikë

13/10/21 @ 21:04

PRIZRENI - BASHKIMI

Fells me 12 pikë, mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prizreni-Bashkimi

FBK Superliga

Fells me 12 pikë, mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prizreni-Bashkimi

13/10/21 @ 20:36

PRIZRENI - BASHKIMI

Ç1: Rezultati i ngushtë në derbin e Prizrenit

FBK Superliga

Ç1: Rezultati i ngushtë në derbin e Prizrenit

13/10/21 @ 20:15

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prizreni - Bashkimi

FBK Superliga

Pesëshet e para: Prizreni - Bashkimi

13/10/21 @ 19:34


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga