Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERKUPA

Penza mund Flamurtarin, kualifikohet në finale

Penza mund Flamurtarin, kualifikohet në finale


Teksti: L. Unike

13 October, 2021 @21:38

Penza është kualifikuar në finalen e Superkupës Mbarëkombëtare, duke e mundur Flamurtarin e Vlorës me rezultat 70:79 (17:20, 27:12, 12:24, 14:23).

Ndeshjen më mirë e nisi skuadra e Penzës, duke pasur epërsi të lehtë dhe e fitoi çerekun e parë 17:20. Por, skuadra vlonjate nuk u dorëzua dhe ishte bindshëm më e mirë në periodën e dytë, duke e fituar këtë pjesë 27:12, duke shkuar në pushim me rezultat 44:32.

Diedona Halitaj

Rikthimi i skuadrës pejane nuk vonoi dhe në pjesën e dytë hyn e motivuar. Kjo u vërejt në periodën e tretë, të cilën e fituan 12:24, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 56:56. Kampionet e Kosovës nuk u ndalën as në 10 minutat e fundit, për të triumfuar në fund me rezultat 70:79, për tu kualifikuar në finale ku do të përballet me Prishtinën, të enjten nga ora 19:00.

Te Flamurtari u dalluan Laura Jane Johnson me 29 pikë dhe Emma Michelle Obryan me 24 pikë, kurse te Penza u dalluan Rael Whitsitt me 23 pikë e nëntë kërcime dhe Briana Williams me 31 pikë.

Në finale, Penza takohet me Prishtinën.


PRIZRENI - BASHKIMI

Ç3: Bashkimi nuk dorëzohet, ngushton epërsinë në 2 pikë

FBK Superliga

Ç3: Bashkimi nuk dorëzohet, ngushton epërsinë në 2 pikë

13/10/21 @ 21:04

PRIZRENI - BASHKIMI

Fells me 12 pikë, mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prizreni-Bashkimi

FBK Superliga

Fells me 12 pikë, mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prizreni-Bashkimi

13/10/21 @ 20:36

PRIZRENI - BASHKIMI

Ç1: Rezultati i ngushtë në derbin e Prizrenit

FBK Superliga

Ç1: Rezultati i ngushtë në derbin e Prizrenit

13/10/21 @ 20:15

SUPERKUPA MBARËKOMBËTARE

Prishtinaset në finale

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Prishtinaset në finale

13/10/21 @ 20:14

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prizreni - Bashkimi

FBK Superliga

Pesëshet e para: Prizreni - Bashkimi

13/10/21 @ 19:34

YLLI - RAHOVECI

Ylli fiton derbin ndaj Rahovecit, vazhdon seria pozitive

FBK Superliga

Ylli fiton derbin ndaj Rahovecit, vazhdon seria pozitive

13/10/21 @ 19:17

SONTE

Prishtina apo Penza? Cila skuadër do ta merr Superkupën?

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Prishtina apo Penza? Cila skuadër do ta merr Superkupën?

14/10/21 @ 15:22

SUPERKUPA MBARËKOMBËTARE

Prishtinaset në finale

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Prishtinaset në finale

13/10/21 @ 20:14

LIGA UNIKE

Me dy duele sot nis Superkupa Mbarëkombëtare

Liga Unike

Me dy duele sot nis Superkupa Mbarëkombëtare

13/10/21 @ 11:47

RAHOVEC

Fotis Takianos ndahet me KB Rahoveci, dihet zëvendësuesi

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Fotis Takianos ndahet me KB Rahoveci, dihet zëvendësuesi

11/10/21 @ 15:04

GJITHÇKA GATI

Pasnesër nis Superkupa mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Pasnesër nis Superkupa mbarëkombëtare

11/10/21 @ 14:54

LIGA UNIKE / SUPERKUPA

4 skuadra me traditë, në garë për trofeun e çmuar

Liga Unike

4 skuadra me traditë, në garë për trofeun e çmuar

08/10/21 @ 16:24

ORARI DHE DUELET

Orari i ndeshjeve të Superkupës Mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Orari i ndeshjeve të Superkupës Mbarëkombëtare

06/10/21 @ 15:56

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Femrave/Shqipëria/International/Liga tjera

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

23/09/21 @ 14:27

KARAGAÇ

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

20/09/21 @ 16:06

KARAGAÇ

Largohet Shoshi, Peja zyrtarizon zëvendësimin

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/International/Transfere

Largohet Shoshi, Peja zyrtarizon zëvendësimin

13/09/21 @ 18:11


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike