Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERKUPA MBARËKOMBËTARE

Prishtinaset në finale

Foto: FBK

Prishtinaset në finale


Teksti: L. Unike

13 October, 2021 @20:14

Prishtina e ka mundur Partizanin 73:76 (19:24, 22:18, 9:19, 23:15), për tu kualifikuar në finalen e Superkupës Mbarëkombëtare në konkurrencën e femrave.

Skuadra prishtinase e nisi ndeshjen më mirë, duke qenë në epërsi në çerekun e parë, ku më e larta ishte dhjetë pikë, 12:22, ndërsa kjo pjesë përfundon 19:24. Partizani u kundërpërgjigj menjëherë në periudhën e dytë, duke përmbysur rezultatin në 25:24. Skuadra nga Tirana e nisi më mirë periudhën e dytë, duke pasur epërsi 40:31, por përgjigja e Prishtinës nuk vonoi dhe me një seri të suksesshme e përmbyll pjesën e parë 41:42.

Vashat prishtinase vazhduan me lojë të mirë edhe në periodën e tretë, duke ngritur epërsinë, ku më e larta ishte 48:61, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 50:61. Prishtina në 10 minutat e fundit ishte në epërsi deri në 15 pikë, por skuadra nga Tirana nuk u dorëzua dhe afroi rezultatin në 73:75, kurse Prishtina triumfoi 73:76. 

Prishtina në finale do të përballet me fituesin e ndeshjes Flamurtari-Penza, që zhvillohet nga ora 19:00.


STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prizreni - Bashkimi

FBK Superliga

Pesëshet e para: Prizreni - Bashkimi

13/10/21 @ 19:34

YLLI - RAHOVECI

Ylli fiton derbin ndaj Rahovecit, vazhdon seria pozitive

FBK Superliga

Ylli fiton derbin ndaj Rahovecit, vazhdon seria pozitive

13/10/21 @ 19:17

YLLI - RAHOVECI

Ç3: Gjithçka e hapur, edhe 10 minuta lojë në Suharekë

FBK Superliga

Ç3: Gjithçka e hapur, edhe 10 minuta lojë në Suharekë

13/10/21 @ 18:18

YLLI - RAHOVECI

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Ylli-Rahoveci

FBK Superliga

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Ylli-Rahoveci

13/10/21 @ 17:47

LIGA UNIKE

Me dy duele sot nis Superkupa Mbarëkombëtare

Liga Unike

Me dy duele sot nis Superkupa Mbarëkombëtare

13/10/21 @ 11:47

RAHOVEC

Fotis Takianos ndahet me KB Rahoveci, dihet zëvendësuesi

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

Fotis Takianos ndahet me KB Rahoveci, dihet zëvendësuesi

11/10/21 @ 15:04

GJITHÇKA GATI

Pasnesër nis Superkupa mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Pasnesër nis Superkupa mbarëkombëtare

11/10/21 @ 14:54

LIGA UNIKE / SUPERKUPA

4 skuadra me traditë, në garë për trofeun e çmuar

Liga Unike

4 skuadra me traditë, në garë për trofeun e çmuar

08/10/21 @ 16:24

ORARI DHE DUELET

Orari i ndeshjeve të Superkupës Mbarëkombëtare

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Orari i ndeshjeve të Superkupës Mbarëkombëtare

06/10/21 @ 15:56

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Femrave/Shqipëria/International/Liga tjera

Liga Unike: Caktohet data e shortit dhe inspektimi

23/09/21 @ 14:27

KARAGAÇ

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/Transfere

Stephen Maxwell zyrtarizohet si lojtar i ri i KB Peja

20/09/21 @ 16:06

KARAGAÇ

Largohet Shoshi, Peja zyrtarizon zëvendësimin

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/International/Transfere

Largohet Shoshi, Peja zyrtarizon zëvendësimin

13/09/21 @ 18:11

DURRËS

Teuta vazhdon me Pelissierin në ekip

Liga Unike/Shqipëria/Liga tjera/Transfere

Teuta vazhdon me Pelissierin në ekip

04/09/21 @ 17:12

TIRANË

FSHB zgjedh kryetarin për mandat 4-vjeçar

Liga Unike/Shqipëria/Liga tjera

FSHB zgjedh kryetarin për mandat 4-vjeçar

04/09/21 @ 15:41


 
Të gjitha lajmet nga Liga Unike