Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRIZRENI - BASHKIMI

Prizreni fiton derbin lokal, përkohësisht ngritet në krye

FOTO / FBK

Prizreni fiton derbin lokal, përkohësisht ngritet në krye


13 October, 2021 @21:50

Derbi lokal i Prizrenit i takoi skuadrës së Prizrenit 16, duke e mposhtur Bashkimin me rezultat 71-65.

Rezultati në çerekun e parë ishte i ngushtë (19-18) në favor të Prizreni, kurse djelmoshat e trajnerit Arbnor Rifati, pjesën e parë e mbyllën me 8 pikë epërsi (36-28).

Bashkimi në çerekun e tretë e ngushtoi epërsinë në 2 pikë (53-51). Në çerekun e fundit, rezultati ishte i barabartë kah fundi i ndeshjes, por me shënimit e Ivan Koljevic dhe Courtney Fells, u bë dallimi dhe kështu derbi lokal i takoi Prizrenit.

Koljevic e Fells ishin të vetmit me pikë dyshifrore te Prizreni. Ivan Koljevic luajti me 24 pikë, 6 kërcime e 3 asistime, kurse Courtney Fells me 20 pikë, 8 kërcime e 4 topa të rrëmbyer.

Te Bashkimi u dalluan Julien Lewis me 20 pikë, Anton Kazarnovski me 12 pikë dhe Avi Tooner me 11 pikë.

TABELA AKTUALE

Prizreni me një ndeshje më shumë e me 4 fitore e 2 humbje gjendet përkohësisht në krye të tabelës, kurse Bashkimi ka bilanc prej 3 fitoreve e 3 humbjeve dhe gjendet në pozitën e pestë.

Në xhiron e shtatë Prizreni takohet me Prishtinën, derisa Bashkimi me Dritën.


SUPERKUPA

Penza mund Flamurtarin, kualifikohet në finale

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Penza mund Flamurtarin, kualifikohet në finale

13/10/21 @ 21:38

PRIZRENI - BASHKIMI

Ç3: Bashkimi nuk dorëzohet, ngushton epërsinë në 2 pikë

FBK Superliga

Ç3: Bashkimi nuk dorëzohet, ngushton epërsinë në 2 pikë

13/10/21 @ 21:04

PRIZRENI - BASHKIMI

Fells me 12 pikë, mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prizreni-Bashkimi

FBK Superliga

Fells me 12 pikë, mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prizreni-Bashkimi

13/10/21 @ 20:36

PRIZRENI - BASHKIMI

Ç1: Rezultati i ngushtë në derbin e Prizrenit

FBK Superliga

Ç1: Rezultati i ngushtë në derbin e Prizrenit

13/10/21 @ 20:15

SUPERKUPA MBARËKOMBËTARE

Prishtinaset në finale

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Prishtinaset në finale

13/10/21 @ 20:14

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prizreni - Bashkimi

FBK Superliga

Pesëshet e para: Prizreni - Bashkimi

13/10/21 @ 19:34

YLLI - RAHOVECI

Ylli fiton derbin ndaj Rahovecit, vazhdon seria pozitive

FBK Superliga

Ylli fiton derbin ndaj Rahovecit, vazhdon seria pozitive

13/10/21 @ 19:17

PRIZRENI - BASHKIMI

Ç3: Bashkimi nuk dorëzohet, ngushton epërsinë në 2 pikë

FBK Superliga

Ç3: Bashkimi nuk dorëzohet, ngushton epërsinë në 2 pikë

13/10/21 @ 21:04

PRIZRENI - BASHKIMI

Fells me 12 pikë, mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prizreni-Bashkimi

FBK Superliga

Fells me 12 pikë, mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prizreni-Bashkimi

13/10/21 @ 20:36

PRIZRENI - BASHKIMI

Ç1: Rezultati i ngushtë në derbin e Prizrenit

FBK Superliga

Ç1: Rezultati i ngushtë në derbin e Prizrenit

13/10/21 @ 20:15

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prizreni - Bashkimi

FBK Superliga

Pesëshet e para: Prizreni - Bashkimi

13/10/21 @ 19:34

YLLI - RAHOVECI

Ylli fiton derbin ndaj Rahovecit, vazhdon seria pozitive

FBK Superliga

Ylli fiton derbin ndaj Rahovecit, vazhdon seria pozitive

13/10/21 @ 19:17

YLLI - RAHOVECI

Ç3: Gjithçka e hapur, edhe 10 minuta lojë në Suharekë

FBK Superliga

Ç3: Gjithçka e hapur, edhe 10 minuta lojë në Suharekë

13/10/21 @ 18:18

YLLI - RAHOVECI

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Ylli-Rahoveci

FBK Superliga

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Ylli-Rahoveci

13/10/21 @ 17:47

YLLI - RAHOVECI

Ç1: 2 epërsia në Suharekë

FBK Superliga

Ç1: 2 epërsia në Suharekë

13/10/21 @ 17:20

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ylli - Rahoveci

FBK Superliga

Pesëshet e para: Ylli - Rahoveci

13/10/21 @ 16:48

PRISHTINA - AKADEMIK

Ç3: Epërisa kalon te skuadra bullgare, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Epërisa kalon te skuadra bullgare, edhe 10 minuta lojë

12/10/21 @ 20:19


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga