Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FIBA WORLD RANKING

Përkundër humbjeve, Kosova s’lëviz nga vendi në FIBA renditje

Përkundër humbjeve, Kosova s’lëviz nga vendi në FIBA renditje


2 March, 2021 @23:54

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll përkundër humbjeve të regjistruara në kuadër të parakualifikimeve për Botërorin 2023 të basketbollit, nuk ka lëvizur nga vendi në renditjen botërore të FIBAs për shtetet.

Kosova ka mbetur në pozitën e 70 të renditjes botërore, ndërsa të 38 në renditjen evropiane, derisa nuk ka lëvizuar nga vendi.

Skuadra si Luksemburgu dhe Sllovakia, që kanë mposhtur Kosovën kanë kërcyer për tre vende në renditje. Sllovakia nga pozita e 66 në botë ka dalë në pozitën 63, ndërsa Luksemburgu nga 74 në 71.

Sllovakia është e 36-ta në Evropë, ndërsa Luksemburgu në të 38-tin vend.

Sa i përket TOP 10shes në botë, është vërejtur ngritje e Greqisë dhe Italisë.

Gjendja në TOP 10-shen botërore sipas FIBAs është kjo:

1. SHBA
2. Spanja
3. Australia
4. Argjentina
5. Serbia
6. Greqia
7. Franca
8. Lituania
9. Rusia
10. Italia.

fiba


PANATHINAIKOS - BARCELONA

Barça i kthehet fitoreve në Greqi

Euroleague

Barça i kthehet fitoreve në Greqi

02/03/21 @ 23:20

KHIMKI - REAL MADRID

17 sekonda para fundit, befasohet Reali

Euroleague

17 sekonda para fundit, befasohet Reali

02/03/21 @ 23:03

ART HAJDARI

Hajdari i lumtur për fitoren, flet për ndeshjen e radhës me Yllin

FBK Superliga

Hajdari i lumtur për fitoren, flet për ndeshjen e radhës me Yllin

02/03/21 @ 22:58

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshj Ponte Prizreni - Bashkimi

FBK Superliga

Highlights nga ndeshj Ponte Prizreni - Bashkimi

02/03/21 @ 22:48

ANADOLU EFES - VALENCIA

Efesi me rekord 3-she, regjistron fitoren e 5 rresht

Euroleague

Efesi me rekord 3-she, regjistron fitoren e 5 rresht

02/03/21 @ 22:45

ARBNOR RIFATI

Rifati porosit skuadrat e Superligës: Duaje tënden!

FBK Superliga

Rifati porosit skuadrat e Superligës: Duaje tënden!

02/03/21 @ 22:42

TRANSFER

Ylli me përforcim për t’i zëvendësuar të lënduarit

FBK Superliga

Ylli me përforcim për t’i zëvendësuar të lënduarit

02/03/21 @ 21:40

PRIZRENI

Rekord pikë nga Ponte Prizreni

FBK Superliga

Rekord pikë nga Ponte Prizreni

02/03/21 @ 20:59

PRIZRENI - BASHKIMI

Mposhtë rivalin lokal dhe merr kreun!

FBK Superliga

Mposhtë rivalin lokal dhe merr kreun!

02/03/21 @ 20:39

PRIZRENI - BASHKIMI

Edhe 10 minuta deri në fund!

FBK Superliga

Edhe 10 minuta deri në fund!

02/03/21 @ 20:20

TREPÇA

Trepça me trajner nga Bullgaria

FBK Superliga/Transfere

Trepça me trajner nga Bullgaria

19/06/21 @ 23:36

LEGJENDA

Pensionohet legjenda

FBK Superliga

Pensionohet legjenda

17/06/21 @ 21:44

TREPÇA

Samir Zekiqi kthehet në fole

FBK Superliga/Transfere

Samir Zekiqi kthehet në fole

17/06/21 @ 17:15

YLLI

LG Gill shkon në ligën turke

FBK Superliga/Transfere

LG Gill shkon në ligën turke

15/06/21 @ 14:10

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11

YLLI

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

FBK Superliga

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

02/06/21 @ 15:24

FBK

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

FBK Superliga

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

01/06/21 @ 17:07


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga