Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA (F)

Pjesëmarrja historike e Kosovës

Pjesëmarrja historike e Kosovës


Teksti: FBK

6 July, 2021 @13:54

Vashat e Kosovës po përgatiten për një mision historik, duke përfaqësuar për herë të parë vendin në garat ndërkombëtare. Shumë gjenerata e kanë ëndërruar dhe kanë punuar, derisa kjo gjeneratë do të ketë privilegjin që të luajë në arenën ndërkombëtare.

Ishte vendim i Bordit të Federatës së Basketbollit të Kosovës që të formohet Përfaqësuesja A te femrat dhe të garojë në arenën ndërkombëtare.

Kosova A do të debutojë këtë verë në Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla, që do të mbahet nga 20 deri më 25 Korrik në Qipro.

Kosova është në grup me Luksemburgun dhe Qipron, ndërsa në këtë Kampionat marrin pjesë shtatë shtete. Dy vendet e para kualifikohen në gjysmëfinale, ndërsa vendet tjera do të luajnë për pozitat 5-7. Kjo është një mundësi që vashat dardane të kualifikohen në gjysmëfinale në pjesëmarrjen e parë në garat ndërkombëtare.

Basketbollistet e Kosovës janë duke u stërvitur dy herë në ditë në mënyrë që të kemi një përfaqësim sa më dinjitoz për garat ndërkombëtare.

Ekipi i Kosovës përbëhet nga lojtare me përvojë, por edhe të talentuara. Një kombinim i lojtareve në përfaqësimin e parë ndërkombëtar.

Atmosfera në ekipin e Kosovës është shumë e mirë, derisa shtabi teknik po punon maksimalisht që përgatitjet të shkojnë në mënyrën e duhur dhe të jemi të gatshëm për garat ndërkombëtare.


GOLDEN EAGLE YLLI

I huaji i parë te kampioni aktual

FBK Superliga/Transfere

I huaji i parë te kampioni aktual

06/07/21 @ 13:01

KOSOVA (F)

Shatri: Jemi në një mision historik

Përfaqësuesja

Shatri: Jemi në një mision historik

05/07/21 @ 17:08

KOSOVA U20

Furkan Saglik flet për përgatitjet, synimet dhe garat në Shkup

Përfaqësueset e tjera

Furkan Saglik flet për përgatitjet, synimet dhe garat në Shkup

05/07/21 @ 16:50

GAME 6: HAWKS - BUCKS

Pas gati gjysmë shekulli arrijnë finalen

NBA

Pas gati gjysmë shekulli arrijnë finalen

04/07/21 @ 09:32

MEDIA TALK

Peja para rikthimit të trajnerit

FBK Superliga/International/Transfere

Peja para rikthimit të trajnerit

02/07/21 @ 15:50

ISH PLAY I PRISHTINES DHE PEJES

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

FBK Superliga/International/Transfere

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

02/07/21 @ 14:56

PRIZREN

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

FBK Superliga/International/Transfere

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

02/07/21 @ 12:17

KOSOVA (F)

Shatri: Jemi në një mision historik

Përfaqësuesja

Shatri: Jemi në një mision historik

05/07/21 @ 17:08

KOSOVA (F)

Përgatitjet për gara evropiane, në intensitet të plotë

Përfaqësuesja

Përgatitjet për gara evropiane, në intensitet të plotë

30/06/21 @ 13:36

FEMRAT & MESHKUJT

Para kampionateve përkatëse, kombëtaret e Kosovës vazhdojnë me përgatitje

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Para kampionateve përkatëse, kombëtaret e Kosovës vazhdojnë me përgatitje

28/06/21 @ 11:46

FIBA 3x3

Kosova përfundon fazën e grupeve edhe te femrat

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Kosova përfundon fazën e grupeve edhe te femrat

27/06/21 @ 17:50

FIBA 3x3

Kosova përfundon ndeshjet në grup te meshkujt

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Kosova përfundon ndeshjet në grup te meshkujt

27/06/21 @ 17:40

KOSOVA (F)

Kosova (F) natyralizon amerikanen e KBF Prishtinës

Përfaqësuesja

Kosova (F) natyralizon amerikanen e KBF Prishtinës

20/06/21 @ 14:56

KOSOVA (F)

Kosova (F) zhvilloi stërvitjen e radhës

Përfaqësuesja

Kosova (F) zhvilloi stërvitjen e radhës

18/06/21 @ 11:39

KOSOVA

Përfaqësueset e Reja të Kosovës i mësojnë emrat e kundërshtarëve të tyre në FIBA Youth European

Përfaqësuesja

Përfaqësueset e Reja të Kosovës i mësojnë emrat e kundërshtarëve të tyre në FIBA Youth European

09/06/21 @ 11:50

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

ORARI I DARDANEVE

Në debutim, ndaj Qipros

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Në debutim, ndaj Qipros

03/06/21 @ 11:20


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja