Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA (F)

Shatri: Jemi në një mision historik

Shatri: Jemi në një mision historik


Teksti: FBK

5 July, 2021 @17:08

Kosova A në konkurrencën e femrave është duke vazhduar përgatitjet për Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla.

Kjo është hera e parë që Kosova A te femrat do të garojë në arenën ndërkombëtare zyrtarisht.

Përzgjedhësi Fidan Shatri ka folur për rëndësinë që ka pjesëmarrja në këtë garë. “Kjo është hera e parë që marrim pjesë si Kosova A te femrat. Fillimisht është shumë mirë që është formuar Kosova A dhe të marrë pjesë në garat ndërkombëtare. Kjo është një mundësi shumë e mirë për basketbollistet me përvojë, por edhe lojtaret e reja të përfaqësojnë vendin në garat ndërkombëtare. Është hera e parë dhe sigurisht se është shumë e veçantë”, është shprehur Shatri për faqen zyrtare të FBK-së.

Por, me cilat ambicie udhëton Kosova? “Ne kemi për synim të japim maksimumin në çdo ndeshje që paraqitemi. Të japim më të mirën tonë, sepse e dimë rëndësinë për të përfaqësuar shtetin. Është nder dhe krenari për të gjithë ne”, shtoi tutje Shatri.

Kosova është në grup me Qipron dhe Luksemburgun. “Nuk ka ndeshje të lehta, sidomos kur kemi parasysh se nuk kemi shumë përvojë ndërkombëtare. Kemi një ekip me lojtare me përvoja dhe të reja. Ne duam të lëmë gjurmë në këtë garë”, nënvizon përzgjedhësi i Kosovës A (femrat).

Kampionati Evropian për Shtete të Vogla zhvillohet nga 20 deri më 25 Korrik. Vashat Dardane janë në grup me Qipron dhe Luksemburgun, kurse në tërësi marrin pjesë shtatë shtete.


KOSOVA U20

Furkan Saglik flet për përgatitjet, synimet dhe garat në Shkup

Përfaqësueset e tjera

Furkan Saglik flet për përgatitjet, synimet dhe garat në Shkup

05/07/21 @ 16:50

GAME 6: HAWKS - BUCKS

Pas gati gjysmë shekulli arrijnë finalen

NBA

Pas gati gjysmë shekulli arrijnë finalen

04/07/21 @ 09:32

MEDIA TALK

Peja para rikthimit të trajnerit

FBK Superliga/International/Transfere

Peja para rikthimit të trajnerit

02/07/21 @ 15:50

ISH PLAY I PRISHTINES DHE PEJES

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

FBK Superliga/International/Transfere

Nigel Johnson kalon te elita hungareze e basketbollit

02/07/21 @ 14:56

PRIZREN

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

FBK Superliga/International/Transfere

Bashkimi zyrtarizon Valon Bunjakun

02/07/21 @ 12:17

GAME 5: BUCKS - HAWKS

Bucks pa Giannis, me dominim total i afrohet finales

NBA

Bucks pa Giannis, me dominim total i afrohet finales

02/07/21 @ 11:34

BASHKIMI

Bashkimi nesër prezenton përforcimin e ri

FBK Superliga

Bashkimi nesër prezenton përforcimin e ri

01/07/21 @ 17:18

KOSOVA (F)

Përgatitjet për gara evropiane, në intensitet të plotë

Përfaqësuesja

Përgatitjet për gara evropiane, në intensitet të plotë

30/06/21 @ 13:36

FEMRAT & MESHKUJT

Para kampionateve përkatëse, kombëtaret e Kosovës vazhdojnë me përgatitje

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Para kampionateve përkatëse, kombëtaret e Kosovës vazhdojnë me përgatitje

28/06/21 @ 11:46

FIBA 3x3

Kosova përfundon fazën e grupeve edhe te femrat

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Kosova përfundon fazën e grupeve edhe te femrat

27/06/21 @ 17:50

FIBA 3x3

Kosova përfundon ndeshjet në grup te meshkujt

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Kosova përfundon ndeshjet në grup te meshkujt

27/06/21 @ 17:40

KOSOVA (F)

Kosova (F) natyralizon amerikanen e KBF Prishtinës

Përfaqësuesja

Kosova (F) natyralizon amerikanen e KBF Prishtinës

20/06/21 @ 14:56

KOSOVA (F)

Kosova (F) zhvilloi stërvitjen e radhës

Përfaqësuesja

Kosova (F) zhvilloi stërvitjen e radhës

18/06/21 @ 11:39

KOSOVA

Përfaqësueset e Reja të Kosovës i mësojnë emrat e kundërshtarëve të tyre në FIBA Youth European

Përfaqësuesja

Përfaqësueset e Reja të Kosovës i mësojnë emrat e kundërshtarëve të tyre në FIBA Youth European

09/06/21 @ 11:50

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

ORARI I DARDANEVE

Në debutim, ndaj Qipros

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Në debutim, ndaj Qipros

03/06/21 @ 11:20

KOSOVA (F)

Mësohen kundërshtaret e Kosovës (F)

Përfaqësuesja

Mësohen kundërshtaret e Kosovës (F)

02/06/21 @ 16:21


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja