Të gjitha lajmet

SIGAL PRISHTINA

Prezentohet Gëzim Morina

Gëzim Morina, gjatë prezentimit të tij sot si lojtar i ri i Sigal Prishtinës/ BOROZANI/D.S.

Prezentohet Gëzim Morina

30 July, 2015 @12:29

Prezentohet Gëzim Morina

Kampionia e Kosovës dhe e ligës ballkanike, Sigal Prishtina, sot ka prezentuar përforcimin e ri të skuadrës, Gëzim Morinën

Morina, 22 vjeçar, luan në pozitën e  qendrës dhe alo-qendrës, derisa është rritur si basketbollist në Slloveni ku ka arritur sukses të madh me Heliosin. 

“Jam i lumtur që kam arritur marrëveshje me Sigal Prishtinën. Ka qenë ëndërr e imja të luaj dikur këtu dhe tani po paraqitet rasti në një moment të mirë për të dytë,” ka thënë ndër të tjera Morina në konferencë për shtyp sot. 

Mesatarja e pikëve të tij në stinorin e kaluar në ligën sllovene ka qenë 9.4 pikë për ndeshje, 5.6 kërcime dhe 1.1 asistime. 

Ai është përforcimi i dytë zyrtar i Sigal Prishtinës në këtë stinor pas maqedonit veteran Gjorgji Cekovski.

PRIZREN

Përgatitjet, në muajin tjetër

BOROZANI/D.S.

29 July, 2015 @11:22

Bashkimi i Prizrenit, që këtë stinor pritet të marrë pjesë në Balkan League për herë të parë në histori të…

STITT

Ish lojtari i Prishtinës, në Turqi

BOROZANI/Lis Dorambari

29 July, 2015 @11:18

Fundori amerikan që ishte pjesë e Sigal Prishtinës në stinorin e kaluar, Demontez Stitt, ka arritur marrëveshje me ekipin e…

EUROPE CUP

Prishtina në listën e FIBA Europe Cup

BOROZANI/Lis Dorambari

29 July, 2015 @10:57

Kampionia e Kosovës dhe e ligës ballkanike, Sigal Prishtina, është futur në listën e 59-të ekipeve pjesëmarrëse për garën e…

PEJË

Kështu hyn Peja në Superligë

29 July, 2015 @8:52

Peja duhet të kthejë 2 mijë euro borxhin ndaj Federatës së Basketbollit të Kosovës, për t’u nominuar për BIBL stinorin…

JUVENTUS - AJAX

Super Ajax, pas Realit, eliminon Juventusin!

16 April, 2019 @23:09

Befasia e mbrëmjes ka ndodhur në Torino! Një ndeshje që nisi me Juventusin favorit pas rezultatit 1-1 në Holandë, u…

GAME 1: FENERBAHÇE - ZALGIRIS

Fenerbahçe e nis bindshëm, 1-0 në epërsi

FOTO/ euroleague

16 April, 2019 @23:04

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, me lehtësi e mposhti Zalgirisin në ndeshjen e parë të Play Offit me rezultat 76-43. Dallimi…

BARCELONA - UNITED

Messi në formë, Barcelona shumë e fortë për Unitedin

16 April, 2019 @23:02

Ashtu sikur takimi i luajtur në Angli, edhe takimi kthyes i zhvilluar sonte në Kataluni ka përfunduar me fitoren e…

GAME 1: CSKA - BASKONIA

cSKA befasi në ndeshjen e parë

16 April, 2019 @22:24

Edhe pse Baskonia e mbylli çerekun e parë në epërsi (23-24), gjigandi rus CSKA Moska e mposhti skuadrën spanjolle me…

GAME 1: BASHKIMI - TREPÇA

Bashkimi merr epërsinë në seri

16 April, 2019 @20:41

Bashkimi e ka nisur mbarë serinë çerekfinale të PlayOffit ndaj Trepçës, duke fituar ndeshjen e parë të PlayOffit në Sezai…

Të gjitha lajmet nga