Të gjitha lajmet

FINALJA 1: PRISHTINA-BASHKIMI

Prishtina s’rikthehet, Bashkimi fiton

Prishtina s’rikthehet, Bashkimi fiton

12 May, 2018 @20:51

Prishtina
Bashkimi
Prishtina 81 : 84 Bashkimi
Filip BUNDOVIC 26 pikë Mikaile TMUSIC 23 pikë

Pallati i Rinisë dhe Sporteve, Prishtinë.
Një çerek i katërt i shkëlqyer i Sigal Prishtinës ka bërë që përkundër epërsisë së madhe të Bashkimit, bardhekaltërit kampionë të barazojnë rezultatin dhe minutat e fundit t'i bëjnë interesante.

SERIA FINALE

Por, Bashkimi është këndellur dhe startin e dobët në çerek të fundit e ka mbrojtur disi në vazhdim, për të fituar ndeshjen e parë të serisë dhe për të anuluar epërsinë e terrenit të Prishtinës. Bashkimi fitoi 84-81 ndeshjen e parë të serisë finale dhe tash seria bartet në Prizren. PLAYOFF SKEMA Prizrenasit kanë kaluar një pjesë të parë fanatastike, ndërsa nuk mbahet në mend kur Prishtina në një çerek ka shënuar vetëm 9 pikë (çereku i dytë: 9-21 për Bashkimin).

PERFORMANCAT INDIVIDUALE

Mikaile Tmusic ka qenë më efikasi te Bashkimi. Ai ka shënuar 23 pikë në fitoren, ndërsa Aaron Mossit i munguan dy asistime për të mbyllur edhe këtë ndeshje me triple-double. Ai shënoi 19 pikë, 10 kërcime e 8 asistime në fitore. Te Prishtina, i huaji i vetëm, Filip Bundovic ka qenë më i miri. Kroati ka shënuar 26 pikë e 7 kërcime, në atë që nuk doli të jetë mjaft për të ndalur humbjen. Edmond Azemi ka mbyllur ndeshjen me 16, ndërsa 15 të tjera shënoi Granit Rugova. Dueli i radhës zhvillohet në Prizren të mërkurën e ardhshme.

ÇEREKU I TRETË: PRISHTINA-BASHKIMI

Prishtina zbut epërsinë e Bashkimit

12 May, 2018 @20:20

Prishtina është këndellur në çerek të tretë të ndeshjes, pas atij të dytit ku nuk arriti të shënojë më shumë…

PJESA E PARË: PRISHTINA-BASHKIMI

Epërsi dyshifrore pas pjesës së parë

12 May, 2018 @19:47

Kanë përfunduar 20 minutat e para të ndeshjes së parë të serisë finale të Superligës. Pjesa e parë përfundoi me…

ÇEREKU I: PRISHTINA-BASHKIMI

Bashkimi në epërsi pas çerekut të parë

12 May, 2018 @19:26

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes së parë të serisë finale të Superligës. Bashkimi ka mbyllur në epërsi këtë…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Prishtina-Bashkimi

BOROZANI/Arkiv

12 May, 2018 @19:14

Ka nisur ndeshja e parë e serisë finale të PlayOffit të Superligës, derisa ekipet janë paraqitur me këto pesëshe në…

DUELI I PARË FINAL, SONTE

Nis seria finale e Play-Offit

BOROZANI/Arkiv

12 May, 2018 @11:02

Me fillim në ora 19:00 sot do të nis seria finale e Play-Offit të Superligës. Sigal Prishtina pret Bashkimin në…

TEUTA - TIRANA

Teuta barazon, kampioni vendoset në ndeshjen e pestë

Foto: KBTeuta/fb

10 May, 2018 @18:59

Ka shënuar fitore në ndeshjen e katërt të serisë ekipi durrësak dhe tashmë gjithçka do të vendoset në përballjen përfundimtare,…

ZYRTARËT E NDESHJES

Përcaktohen referët e ndeshjes së parë finale

10 May, 2018 @15:28

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur emrat e gjyqtarëve dhe të vëzhguesit, që do të ndajnë…

CONFERENCE FINALS

Kompletohen finalistët e Konferencave në NBA

10 May, 2018 @10:10

Me fitoren e Boston Celticsit sot në mëngjes kundër Philadelphias, u kompletuan skuadrat që do të luftojnë për t'u kualifikuar…

TURNE

RedBull Reign çon më të mirët në SHBA

9 May, 2018 @21:30

Një garë e re, interesante e organizuar nga Red Bull, që do të mbahet për herë të parë në Kosovë…

NEW YORK

Knicks merr ish-trajnerin e Grizzlies

9 May, 2018 @9:29

New York Knicks ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me trajnerin 43 vjeçar, David Fizdale. Fizdale, për herë…

PRIZRENI - YLLI

Cole: Jemi të uritur dhe të gatshëm

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 October, 2018 @21:14

Fundori amerikan i Prizrenit, Elliot Cole, sonte kundër Yllit ishte i pakapshëm. Ai shkëlqeu me 42 pikë, 6 asistime dhe…

TREPÇA - RAHOVECI

Ngushtë, por Rahoveci s’ndalet

14 October, 2018 @20:48

Vetëm 1 minutë e 33 sekonda para fundit të ndeshjes, rezultati ndërmjet Trepçës vendase dhe Rahovecit mysafir u barazua në…

PRIZRENI - YLLI

Rifati: Besova në fitore

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 October, 2018 @20:22

Skuadra e Prizrenit sonte e regjistroi fitoren e tretë të stinorit në Superligë, duke e mposhtur Yllin me rezultat

PJESA E PARË: TREPÇA-RAHOVECI

Ngushtë në Mitrovicë në pjesë të parë

14 October, 2018 @19:42

Para pak çastesh ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Trepçës dhe Rahovecit në Minatori të Mitrovicës. Pas…

FORMACIONET STARTUESE

Trepça-Rahoveci, 5-shet fillestare

14 October, 2018 @18:58

Pas pak çastesh nis dueli i fundit i xhiros në Superligë, ndërsa Trepça dhe Rahoveci startojnë ndeshjen me këto përbërje.…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga